Inauguracja Forum Ekonomicznego w Davos

Dzisiaj rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Co roku mądre głowy zastanawiają się, jak naprawić świat, w którym żyjemy i co roku pozostawiają nas z tymi samymi pytaniami – podaje Businessinsider.com.pl

 

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos jest niezwykle wdzięcznym tematem do krytyki. Oto grupa w większości złożona z majętnych mężczyzn (kobiety stanowią jedynie ok. 22 proc. uczestników zjazdu) udaje się do snobistycznego, odizolowanego kurortu w szwajcarskich Alpach, aby rozprawiać o bolączkach współczesnego świata. W dzisiejszych czasach, kiedy słowo elita wywołuje raczej grymas niesmaku niż akceptacji, Davos może urastać do rangi pewnego symbolu odchodzącego świata – napisano w informacji.

 

Z drugiej jednak strony truizmem jest pisać, że zawsze lepiej się spotykać, rozmawiać czy wymieniać myśli, niż tego nie robić i zamykać się w ciasnym pokoju własnych narodowych egoizmów. Szczególnie kiedy ważkich tematów do rozmów nie brakuje. Nierówności na globie, zanikająca klasa średnia oraz utrudniony dostęp do owoców wzrostu gospodarczego wywołują olbrzymi gniew dotąd niesłyszanych grup społecznych. Do głosu dochodzą wszelkiego rodzaju radykalizmy, a polityczne żniwo zbierają osoby, które do tego gniewu się przyłączają i nim odpowiednio sterują – analizuje portal.

 

Ale to nie wszystko. Także rewolucja cyfrowa, pomimo swojego olbrzymiego potencjału, niesie poważne zagrożenia dla naszej prywatności, bezpieczeństwa, miejsc pracy i w ogóle demokracji jako takiej. Portale społecznościowe nie są wolne od manipulacji i handlują z firmami naszą uwagą w sieci oraz sympatiami, jakby sprzedawały mięsne podroby. Bez zażenowania wyceniają dane swoich użytkowników, dając pole do nadużyć – czytamy dalej.

 

To tam w 1989 roku odbyły się pierwsze spotkania na szczeblu ministerialnym Korei Północnej i Południowej. To tam w zeszłym roku premierzy Grecji i Macedonii pierwszy raz od siedmiu lat spotkali się twarzą w twarz, torując drogę do zakończenia 27-letniego sporu. To tam w końcu wielka polityka nadstawia ucha i próbuje wyczuć wielki biznes, wielki biznes z kolei próbuje wyczuć, w którą stronę wieje polityczny wiatr, a naukowcy mają być może jedyną szansę, żeby i pierwszym, i drugim coś mądrego wyperswadować – przypomina Businessinsider.com.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.