Ustawa o cenach prądu pilnie nowelizowana

Minister energii  zapowiedział pilną nowelizację ustawy zamrażającej ceny energii elektrycznej na poziomie z 2018 roku. To dlatego, że Komisja Europejska miała zastrzeżenia do ograniczenia roli Urzędu Regulacji Energetyki w ustalaniu nowych taryf – informuje Businessinsider.com.pl.

 

- Przyznałem się do tego, że za głęboko weszliśmy w uprawnienia URE poprzez wprowadzenie rozwiązań w tej ustawie i w tej dziedzinie robimy krok do tyłu - powiedział minister Tchórzewski na antenie Radia RMF. - Zobowiązaliśmy się, że wprowadzimy zmiany do końca marca - dodał.

 

Ministerstwo podkreśliło w opublikowanym w środę komunikacie, że zmiany, wynikające z konsultacji z Komisją Europejską, dotyczyć będę kwestii technicznych i nie wpłyną na wysokość rachunków – podano w informacji.

 

Szef resortu poinformował też, że rozmowy z Komisją Europejską opóźniają wprowadzenie rozporządzeń do  ustawy zakładającej zamrożenie cen energii elektrycznej na poziomie z 2018 roku,  ponieważ Komisja pyta o szczegółowe zapisy dotyczące rozliczeń między firmami i Funduszem Różnicy Cen – czytamy dalej.

 

Zgodnie z ustawą z 28 grudnia 2018 r. sprzedawcy energii elektrycznej do odbiorców końcowych w roku 2019 są zobowiązani do zaoferowania cen na poziomie z połowy 2018 roku. Ustawa przewiduje, że umowy zawarte w II połowie 2018 r., jeżeli przewidują podwyżki cen energii elektrycznej - muszą być zmienione do 31 marca 2019 r. – podsumowuje Businessinsider.com.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.