Afera mięsna przekroczyła granice RP

Polska eksportuje 80 proc. produkowanej w kraju wołowiny. W ubiegłym roku branża zyskała ponad 1,2 mld euro. Skandal z chorymi krowami może mieć poważne konsekwencje – wieszczy portal Wp.pl.

 

W sumie 10 krajów UE ucierpiało w przekręcie, którego dopuścił się zakład mięsny na Mazowszu – pisze Rzeczpospolita. Mięso chorych krów trafiło do  Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Rumuni, Estonii na Litwę, Słowację oraz Węgry. Kolejne kraje, jak Czechy domagają się wyjaśnień od polskiej ambasady – podano w informacji.

 

To kolejne echa reportażu, w którym dziennikarze Uwagi i Superwizjara TVN ujawnili brutalną prawdę o polskich ubojniach, które pod osłoną nocy, bez obecności weterynarza, zabijały i przerabiały na mięso chore krowy. Wykorzystywano także mięso z padłych krów – podaje portal.

 

Skandal może mieć poważne konsekwencje, pomimo że mięsa relatywnie niewiele trafiło na rynek zagraniczny – mówi się o 2,7 t z 9,5 t wyprodukowanych w zakładzie w Ostrowi Mazowieckiej. Polska rocznie eksportuje 334 t wołowiny – zaznacza dziennik. Do UE trafia 276 t, najwięcej do Włoch – czytamy w podsumowaniu.   (jmk)

 

 

Źródło i czytaj więcej: Wp.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.