Od dzisiaj możemy sprawdzić swój PIT

Od dzisiaj podatnicy mogą sprawdzić i poprawić w internecie swój wypełniony PIT. Komfort ten dotyczy jednak tylko podatników wypełniających formularze PIT-37 i PIT-38. Portal Businessinsider.com.pl podpowiada, gdzie możemy znaleźć e-PIT i co z nim zrobić.


 

Od 1 stycznia 2019 roku obowiązek wypełnienia rozliczeń za 2018 rok bierze na siebie Krajowa Administracja Skarbowa. To ona zajmie się wypełnianiem zeznań podatkowych dla podatku dochodowego od osób fizycznych. Dzięki temu pracownicy nie muszą już borykać się z wypełnieniem PIT-ów.

- Jesteśmy gotowi, by 20 milionów podatników po wejściu na portal podatki.gov.pl zobaczyło swój wypełniony PIT - powiedziała w czwartek minister finansów Teresa Czerwińska. Według niej nowy system "to bezpieczeństwo i pewność" w rozliczeniach podatkowych. Dzieki e-PIT podatki będą bowiem rozliczone "zawsze prawidłowo i zawsze na czas", szybszy będzie też zwrot nadpłaconego podatku – informuje portal.


Z wypełnionym PIT-em można zapoznać się na Portalu Podatkowym od 15 lutego do 30 kwietnia. Aby uzyskać dostęp do swojego zeznania podatkowego za 2018 r., nie trzeba składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego – zeznanie będzie wystawione automatycznie i bezpłatnie.

 

Na portalu podatki.gov.pl znajdziemy informacje od pracodawcy i dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak numer naszego rachunku bankowego, ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego (OPP).


W przypadku zeznań PIT-37 i PIT-38 można nic nie robić – wtedy, z upływem terminu do składania zeznań rocznych, zeznanie przygotowane przez KAS zostanie automatycznie zaakceptowane. Można je też zmodyfikować lub uzupełnić – napisano w informacji.    (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl    

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.