Ustawowa gwarancja dla uczniów

Program 300 plus, czyli pieniądze wyprawka szkolna dla każdego ucznia, ma być gwarantowany ustawą. Dzięki temu zapewnioną ma mieć stabilność finansowania - informuje  portal Gazetaprawna.pl.

 

Jak nieoficjalnie dowiedział się „DGP”, zmiany jeszcze w tym tygodniu ogłosić ma premier RP. Praca nad ustawą już trwa, przyjęta ma zostać jeszcze przed wakacjami tak, by od 1 lipca rodzice znów składać wnioski o pieniądze na wyprawkę szkolną na nowy rok - czytamy w informacji.


Dzięki takiemu ruchowi program "Dobry start" będzie mieć zapewnioną stabilność finansowania. Podobnie jest w przypadku programu Rodzina 500 plus – napisano w tekście.

- W pierwszym roku działania zainteresowanie programem było ogromne - skorzystali z niego niemal wszyscy uprawnieni. Pieniądze trafiły łącznie do 4,4 mln uczniów, a rząd wydał na ten cel 1,4 mld zł - skomentowała w rozmowie z "DGP" minister rodziny, pracy i polityki społecznej.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Gazetaprawna.pl

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.