Wasze e-PITy dostępne dla pracodawców

Zaskakujące skutki wdrożenia e-PITu. Nowy system, dzięki któremu możemy przez internet rozliczyć swoje zeznanie podatkowe, umożliwia naszym szefom sprawdzenie, czy mamy inne źródła dochodów albo przekazujemy 1 proc. naszego podatku - informuje Gazetaprawna.pl

 

Pracodawca może też - teoretycznie - sprawdzić, ile zarabia nasz współmałżonek (w systemie widoczny jest wspólny PIT).

 

Co gorsza, może sam nanieść poprawki na naszym zeznaniu. Jakie? "Np. zmienić numer obdarowanej OPP albo usunąć uwzględnioną ulgę (prorodzinną), a nawet wykazaną nadpłatę przenieść do rubryki >>do zapłaty" - zaznacza portal.

 

Jak to możliwe? „DGP” wyjaśnia, że jest to bardzo proste. Nasz pracodawca posiada dane, dzięki którym może zalogować się na nasze konto - zna nasz pesel, a także przychód z 2017 r. oraz ten za 2018 r. – czytamy dalej.

 

Portal pisze wprost: w ten sposób ochrona danych objętych tajemnicą skarbową staje się fikcją.

 

Gazeta poprosiła o komentarz Ministerstwo Finansów, które zarządza systemem, nie otrzymała jednak komentarza – podano informacji.  (jmk)


Źródło i czytaj więcej: Gazetaprawna.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.