Kolejny podatek obciąży Polaków

Rząd szuka jak może nowych sposobów finansowania obietnic wyborczych - na początku marca 2019 wpadł na pomysł opodatkowania serwisów streamingowych – podał portal Antyradio.pl.

 

Polski rząd planuje nałożyć podatek na tych, którzy oglądają Netfliksa w niedziele bez handlu. Według słów premiera Morawieckiego już niedługo nałożony zostanie podatek na serwisy streamingowe typu Netflix, Spotify czy HBO GO. PiS oczekuje dodatkowego wpływu do budżetu państwa na poziomie miliarda złotych rocznie – czytamy w informacji.


Jak się okazuje, podwyżka, o której informował portal na początku marca 2019 może jednak dojść do skutku. Premier RP ujawnił źródła finansowania tzw. Nowej Piątki – podano dalej.


Podatkiem obarczone mają zostać również reklamy w internecie - zapłacić będzie zatem musiał Google, który w Polsce odpowiada za większość reklam wyświetlanych w sieci. Jeśli chodzi o media społecznościowe, potentatem w kategorii reklam jest Facebook. Podatki od reklam to kolejny cios polskiego rządu w giganta z Doliny Krzemowej. Opodatkowane mają zostać również serwisy streamingowe takie jak Netflix i HBO GO – wymienia portal Antyradio.pl.


Jak można się było spodziewać, użytkownicy serwisów streamingowych do nowych informacji podchodzą mniej entuzjastycznie niż sam premier. Niektórzy oskarżają rząd o “utrudnienie dostępu do kultury”, jeszcze inni słusznie zauważają, że podatków nie zapłacą “cyfrowi giganci”, a użytkownicy.

 

Tak czy inaczej, nie znane są jeszcze szczegóły, jakie przepisy zostaną wprowadzone, w celu uzyskania dodatkowych wpływów do budżetu państwa. Tych nie poznamy pewnie zbyt szybko – zauważa portal.   (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Antyradio.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.