Ostrzeżenie czy kierowanie na "jedynie bezpieczną” stronę e-PIT?

Ministerstwo Finansów apeluje o ostrożność w związku z ofertami programów do rozliczania deklaracji rocznych. Korzystanie z nieautoryzowanych stron może spowodować np. wyciek danych – informuje Gazetaprawna.pl.

 

Jak podaje portal Gazetaprawna.pl – „Narzędzia do przesłania formularzy udostępnione przez MF i Krajową Administrację Skarbową to usługa Twój  e-PIT i e-deklaracje na Portalu Podatkowym”

- Korzystanie z innych stron www lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem – napisano w komunikacie MF, na który powołuje się portal.

 

W ramach wprowadzonej w tym roku usługi Twój e-PIT, skarbówka udostępniła zeznania podatników składających PIT-37 i PIT-38 na podstawie danych od płatnika i preferencji z lat ubiegłych. Podatnik może zaakceptować taką deklarację, wprowadzić poprawki lub odrzucić ją i rozliczyć się z fiskusem na własną rękę. Jeśli zaś nie zrobi nic do końca kwietnia, skarbówka potraktuje przygotowane zeznanie w ramach usługi „Twój e-PIT” za skutecznie złożone – czytamy w informacji portalu Gazetaprawna.pl.     (jmk)


Źródło i czytaj więcej: Gazetaprawna.pl

Tagi: Podatki,MF,e-PIT,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.