Zmiana czasu do 2021 roku

Zmiana czasu ma zniknąć w 2021 roku, proponuje to unijna komisja transportu. Teraz projektem zajmą się wszyscy europosłowie. Dzisiaj głosowanie Parlamentu Europejskiego – podaje Money.pl

 

Parlament Europejski zdecyduje dzisiaj co dalej ze zmianą czasu. 4 marca komisja transportu przy Parlamencie Europejskim w głosowaniu zdecydowała, że zmiana czasu powinna zniknąć w 2021 r. – czytamy w informacji.

 

Projekt będzie głosowany na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Po tym głosowaniu otwarte zostaną negocjacje z Radą Unii Europejskiej, czyli po prostu przedstawicielami rządów wszystkich krajów członkowskich. PE i RE wypracują w ten sposób ostateczny kształt ustawy znoszącej zmianę czasu na terenie Unii – podaje portal.

 

O tym, czy zostać przy czasie letnim, czy zimowym, decydować będą miały kraje członkowskie indywidualnie – czytamy w informacji.

 

Zgodnie z projektem, ostatnia niedziela marca 2021 r. miałaby być datą końca zmiany czasu w Unii Europejskiej, dla krajów, które zdecydują się na pozostanie przy czasie letnim. Za to ostatnia niedziela października 2021 r. byłaby ostatnią zmianą czasu dla obywateli krajów, które za obowiązujący wybiorą czas zimowy.

 

Te daty zaproponowali europosłowie, członkowie komisji transportu PE. Chcą w ten sposób dać więcej czasu krajom członkowskim na podjęcie decyzji, który czas wybrać. Pierwotnie w projekcie Komisji Europejskiej zakładano, że zmiana czasu zniknie już w 2019 r. – przypomina Money.pl  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.