Podatnik nie widzi korekt w programie „Twój e-PIT”

Jak potwierdza resort finansów, system "Twój e-PIT" nie wyświetla korekt wykonanych przez pracowników urzędów skarbowych. Podatnik nie zna więc ostatecznej wersji PIT. Resort obiecuje naprawić błąd - informuje Gazetaprawna.pl

 

- Jeżeli urząd skarbowy sam poprawi PIT, a podatnik nie wniesie sprzeciwu,  zmiany nie będą widoczne w systemie „Twój e-PIT” - potwierdziło dziennikowi Ministerstwo Finansów, zastrzegając, że trwają prace w tym zakresie.

 

Niektóre urzędy same składały korekty i przesyłały je podatnikom do akceptacji w wersji papierowej. Resort podkreślił, że błąd dotyczył wyłącznie sytuacji kiedy podatnik miał 50-proc. koszty uzyskania przychodu zarówno z tytułu umowy o pracę, jak i z tytułu działalności wykonywanej osobiście - czytamy na portalu.

 

Według Ministerstwa Finansów, złożenie korekty jest korzystne dla podatnika "bo finalnie obniża podstawę opodatkowania, co skutkuje niższym podatkiem do zapłaty lub wyższą kwotą zwrotu podatku. Zdarza się więc, że urzędy same korygują zeznanie i wysyłają do podatnika w tej sprawie pismo" - podaje portal.

 

Korygowanie deklaracji przez urzędników jest możliwe tylko w przypadku, gdy w wyniku korekty zmiana wysokości zobowiązania nie przekracza 5 tys. złotych. Jednak zmiany wprowadzane przez urzędników nie będą widoczne w systemie „Twój e-PIT . "Aby na koncie podatnika widniały aktualne dane, musi on samodzielnie skorygować zeznanie (w jakikolwiek sposób" - czytamy w Gazetaprawna.pl.   (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Gazetaprawna.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.