Zakaz handlu w sobotę po godz. 14

O zakazie handlu w większość niedziel nie trzeba już nikomu przypominać. Politycy przygotowali nam jednak jeszcze jedną niespodziankę - zakaz handlu w sobotę - informuje portal WP.pl. Doświadczymy go w tę najbliższą 20 kwietnia - po godz. 14.

 

Przedświąteczne zakupy to zazwyczaj nie lada wyzwanie dla naszej cierpliwości. Tłumy klientów, którzy zostawili je na ostatnią chwilę lub zapomnieli "tylko jednej" rzeczy, przepływają przez wąskie sklepowe uliczki. Do tego kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut w kolejce. Wszystko okraszone niewybrednymi komentarzami znudzonych mężów/żon czy wściekłych klientów – czytamy w informacji.

 

Przez lata w Polsce "ćwiczyliśmy" ten scenariusz mniej więcej od czwartku do soboty przed Wielkanocą. W tym roku potrwa on o jeden wieczór krócej, ale będzie o wiele bardziej "intensywny". Wszystko za sprawą nieco zapomnianej regulacji wprowadzonej  ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakłada ona bowiem nie tylko zamykanie placówek handlowych w większość (od przyszłego roku we wszystkie) niedziele, ale również ograniczania godzin ich otwarcia w pewne szczególne dni – przypomina portal.

 

Mowa o dwóch dniach - Wielkiej Sobocie i Wigilii. Wówczas sklepy mogą być otwarte do godziny 14:00. Po tej godzinie w najbliższą sobotę zakupy zrobimy jedynie na stacji paliw czy w sklepiku, za którego ladą stanie właściciel – podsumowuje portal WP.pl .  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: wp.pl

 


Tagi: Zakaz handlu,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.