W co gra fiskus?

Fiskus domaga się zapłacenia wyższego VAT od hamburgerów na wynos. I to tych sprzedanych kilka lat temu. Przedsiębiorcy alarmują: wsteczne podwyższanie podatku urąga konstytucji dla biznesu - pisze portal  Rp.pl.

 

Fiskus domaga się zapłacenia wyższego VAT od hamburgerów na wynos. I to tych sprzedanych kilka lat temu. Przedsiębiorcy alarmują: wsteczne podwyższanie podatku urąga konstytucji dla biznesu - pisze portal  Rp.pl.


Jak czytamy, trwa bój przedsiębiorców gastronomicznych z fiskusem o VAT od dań na wynos. "Chodzi o stawkę podniesioną z 5 do 8 proc. w 2016 r. Sama podwyżka nie zabolała właścicieli barów i restauracji tak, jak jej stosowanie do wcześniejszych okresów, gdy fiskus na różne sposoby dawał do zrozumienia, że 5-proc. stawka jest prawidłowa" -  napisał Rp.pl      

 

Dziennik dodaje, że przedsiębiorcy pieniądze na dopłaty muszą znaleźć we własnej kieszeni albo brać kredyty, ponieważ klienci już zapłacili w cenie hamburgera na wynos 5, a nie 8 proc. podatku – czytamy dalej.

 

"Kwoty, jakich domaga się fiskus, idą w miliony złotych. I choć często ma na celowniku wielkie światowe sieci fast food, to decyzje urzędów są adresowane do małych, rodzinnych firm, będących tylko ich franczyzobiorcami" - podano. Jak powiedział „Rzeczpospolitej” Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, takie praktyki są ewidentnie sprzeczne z konstytucją dla biznesu.

 

Pytana przez "Rzeczpospolitą" o praktyki fiskusa w sprawie VAT  praktyki fiskusa w sprawie VAT w branży gastronomicznej minister finansów Teresa Czerwińska przyznała, że na spotkaniach z pracownikami Krajowej Administracji Skarbowej "powtarza, że trzeba się kierować prawem, ale także wrażliwością społeczną i zdrowym rozsądkiem" – przedstawia portal Rp.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Rp.plTagi: Podatki,VAT,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.