Będzie tańszy urlop w Grecji

Grecki rząd podjął decyzję o obniżeniu stawek VAT - z 13 do 11 procent na zakwaterowanie w hotelach oraz z 24 do 13 na jedzenie i napoje. Dla turystów oznacza to tańsze wakacje – napisał portal Radiozet.pl. 

 

Grecja jest od lat jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych dla Polaków. Ogromną popularnością cieszą się greckie wyspy, na których wypoczywa nawet kilkaset tysięcy rodaków. Teraz wszystko wskazuje na to, że za wypoczynek w tym kraju zapłacimy znacznie mniej – podał portal.

 

Premier Grecji,  Alexis Tsipras, ogłosił zmiany w stawkach podatku VAT, które wprowadzane będą w latach 2019-2021 – poinformowało Radiozet.pl. 

 

Dla branży turystycznej istotna jest informacja dotycząca zakwaterowania w hotelach - tu podatek zmniejszy się w 2020 roku z 13 do 11 procent. W przypadku jedzenia i napojów (usług gastronomicznych w restauracjach, kawiarniach i piekarniach) władze chcą obniżyć stawkę z 24 do 13 procent – czytamy w informacji. 

 

Branża turystyczna pozytywnie przyjęła zmiany, jednak jak czytamy w Rp.pl, jej przedstawiciele apelują też do rządu o obniżenie VAT-u na usługi transportowe. Od 2015 roku stawkę tę podniesiono z 13 do 24 procent. Przedstawiciele organizacji turystycznej twierdzą, że obniżenie stawek dla promów i linii lotniczych przyczyni się do jeszcze większego rozwoju turystyki w tym kraju.

 

Propozycje zmian w podatkach są częścią kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz wyborami parlamentarnymi w Grecji, które odbędą się jesienią. Jednak wszystko wskazuje na to, że pakiet ustaw w tej sprawie zostanie przegłosowany jeszcze przed wakacjami.    (jmk)


Źródło i czytaj więcej:/ Rp.pl / Radiozet.pl /

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.