Planowane zamknięcia plaż nad Bałtykiem

Od czerwca niektóre plaże nad Bałtykiem zostaną zamknięte – podaje Onet.pl. Marian Świeczkowski, rzecznik Urzędu Morskiego w Gdyni, wyjaśnił, dlaczego podjęto taką decyzję i jakie korzyści przyniesie to rozwiązanie.

 

Które miejsca najlepiej omijać podczas wakacji?

 

Urząd Morski w Gdyni Urząd Morski w Gdyni informuje, iż od czerwca do września 2019 r. na pomorskim wybrzeżu prowadzone będą prace, polegające na budowie plaż poprzez refulację.   

 

Refulacja polega na dostarczaniu rurociągami na plażę mieszanki piasku i wody, a następnie rozgarnianiu i profilowaniu przez maszyny budowlane pozostałego na plaży piasku. Celem tych działań jest ochrona brzegu morskiego przed erozją. Do refulacji przewidziane są plaże w Gdańsku Jelitkowie, Jastrzębiej Górze, Ostrowie, Helu, Kuźnicy, Sztutowie, Stegnie i na Westerplatte - wyjaśniono w informacji.

 

Na czas prac, poszczególne odcinki plaż będą sukcesywnie zamykane. Jednak przejścia do restauracji plażowych będą wytyczone i udostępnione. Początkowo urobek, który pojawi się na plaży, będzie miał ciemną, niezbyt atrakcyjną wizualnie barwę (zapach z reguły neutralny), która w ciągu kilku dni wskutek działania słońca i wiatru zjaśnieje. Jest to proces naturalny i wynika z faktu, że urobek to, jak wspomniano powyżej, mieszanka piasku i wody, która musi odpłynąć i odparować. Należy podkreślić, że piasek planowany do refulacji został przebadany pod względem chemicznym i nie zawiera substancji szkodliwych dla człowieka i środowiska – czytamy dalej.

 

O terminach i miejscach prac Urząd Morski w Gdyni będzie sukcesywnie informować – podsumowuje portal.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Onet.pl


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.