Zwyżki mogą wyhamować

DAX wspiął się wczoraj na nowy rekord, ale towarzyszyły mu niskie obroty, co stwarza ryzyko korekty. Tworzą je także utrzymujące się od kilku dni zwyżki.

 

Na dobrą sprawę nie ma jednak dziś rano powodów, dla których inwestorzy koniecznie mieliby zmieniać front, poza ewentualną pokusą realizacji zysków i chęcią przetestowania, na ile trwała jest nowa sytuacja DAX’a. Giełdy amerykańskie wczoraj nie pracowały, więc brakuje nowych impulsów, nie dostarczyły ich także publikowane wczoraj dane makro.


Zachowanie rynków azjatyckich także nie daje czytelnych wskazówek. Nikkei zyskał kolejne 0,2 proc., ale już indeksy w Szanghaju i Seulu straciły po 0,6 proc., na kwadrans przed końcem notowań Hang Seng tracił 0,2 proc.


Dzisiejsze popołudnie będzie znacznie ciekawsze pod tym względem. Po pierwsze do gry wrócą Amerykanie, po drugie wrócą nie z pustymi rękami, lecz z danymi o dynamice zamówień na dobra trwałe (14:30), odczytem indeksu cen transakcyjnych nieruchomości (15:00) i indeksem nastrojów konsumentów Conference Board (16:00). Przed południem poznamy natomiast odczyty indeksów nastrojów konsumentów we Francji i Włoszech. Sądząc po wynikach wyborów do PE w tych krajach, nie będą to jednak dane sprzyjające rynkom akcji.Emil Szweda, Open Finance


 

emil_szweda_342

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

openfinance_400

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.