Płaskie otwarcie w Europie

Brak nowych impulsów i oczekiwanie na publikację nowych danych o stanie koniunktury zablokował indeksy. Na otwarciu obraz rynków nie zmienił się istotnie w porównaniu do poniedziałkowego zamknięcia.

 

 

Odrobinę emocji wlała zapowiedź porannej konferencji Marka Belki, szefa Narodowego Banku Polskiego, ale skoro nie zdecydował się on podać do dymisji, inwestorzy nie mieli czego odreagowywać. WIG20 traci w pierwszych minutach handlu 0,1 proc. i nie wyróżnia się na tle innych rynków europejskich, gdzie po wczorajszych spadkach dziś obserwujemy nieznaczne odbicie. FTSE zyskuje 0,1 proc. podobnie jak CAC40.


Zachowanie rynków jest stonowane ponieważ niewiele działo się wczoraj na Wall Street (S&P stracił symboliczne 0,01 proc.) mimo publikacji bardzo dobrych danych PMI (wstępne odczyty wskazują na wzrost wskaźnika do najwyższych poziomów od czterech lat). Zresztą pozytywne wstępne odczyty PMI nie były też w stanie rozruszać wczoraj europejskich parkietów, gdzie – poza naszym regionem – przeważały spadki indeksów.


Inwestorzy czekają na publikację nastrojów w niemieckim biznesie (indeks Ifo o 10:00), a po południu liczyć się będą indeksy cen nieruchomości w USA oraz odczyt indeksu Conference Board (16:00).Emil Szweda, Open Finance

 

emil_szweda_342


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

openfinance_400

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.