Prawdopodobne spadki w porannym handlu

S&P zaczął dzień od wzrostu, ale zakończył go największym od miesiąca spadkiem, co może pogorszyć nastroje na rynkach europejskich.

 

 

Pogorszy tym bardziej, że w czasie gdy europejskie giełdy kończyły pracę, na Wall Street nic nie wróżyło zmiany nastrojów. Opublikowane dane wskazały na wzrost cen nieruchomości i liczby sprzedanych nowych domów znacznie przekraczając oczekiwania. Lepiej niż prognozowano wypadł też odczyt Conference Board. Dlaczego więc nastroje zmieniły się w ciągu dnia? Mówi się o zaostrzeniu sytuacji w Iraku jako pretekście do spadków, ale nie stało się to przecież w jednej chwili. Być może sprzedający wykorzystują poprawę danych makro do sprzedaży akcji w myśl zasady „sprzedawaj plotki”. Ponadto Bloomberg zwraca uwagę na rosnący spread pomiędzy obligacjami skarbowymi o stałym kuponie i tymi, których oprocentowanie zmienia się o wysokość inflacji. Różnica wyniosła 2,12 pkt proc. (na pięciolatkach), to jest najwyższy poziom od ponad roku. Wzrost spreadu miałby sugerować także wzrost oczekiwań inflacyjnych i w efekcie zapowiadać przyspieszenie podwyżek stóp w USA.


W Azji inwestorzy sprzedawali akcje (Nikkei stracił 0,7 proc., Kospi 0,6 proc., a indeks w Szanghaju spadał o 0,5 proc. na kwadrans przed końcem notowań). Ponieważ rano kontrakty na S&P nieco odbijały, straty były ograniczane, a Hang Seng zdołał nawet wyjść na plus w ostatnich minutach sesji.


Dziś liczyć się będą dane o zamówieniach na dobra trwałe w USA (14:30), ale sądząc po wczorajszym zachowaniu inwestorów, dobre dane mogą co najwyżej amortyzować spadki i ograniczać chęć realizacji zysków.Emil Szweda, Open Finance

 

emil_szweda_342


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

openfinance_400

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.