Możliwe zwyżki dzięki S&P, inflacji w Chinach

S&P zyskał wczoraj 0,4 proc. w ramach odbicia po spadku na dwóch wcześniejszych sesjach, zaś chiński CPI zniżkował trzeci miesiąc z rzędu (PPI 30 miesiąc) do 2 proc.

 

 

Najważniejsze jest jednak zachowanie S&P, który początkowo tracił na wartości wprowadzając dodatkowy niepokój w poczynania inwestorów na Starym Kontynencie. Od dołka sesji do jej zakończenia S&P zyskał 13 pkt (ok. 0,65 proc.) i właśnie to zachowanie nowojorskiego indeksu może być podstawą udanego otwarcia w Europie. Jednak warto też zwrócić uwagę, że wzrost S&P zatrzymał się dokładnie na linii krótkoterminowego (bo trzydniowego) trendu spadkowego, zatem sytuacja wcale nie jest jednoznacznie korzystna. Zwłaszcza, że kontrakty na S&P tracą dziś rano.


Wsparciem dla porannych zwyżek może być także przebieg notowań w Azji oraz dane z Chin, gdzie inflacja obniżyła się do 2 proc. r/r, zaś komentatorzy szybko przypomnieli o trwającej już 30 miesięcy tendencji do coraz wolniejszego wzrostu cen produkcji. Ekonomiści zdają się być nawet bardziej zadowoleni z danych niż inwestorzy, ponieważ Shanghai Composite tracił 0,4 proc. na godzinę przed zakończeniem notowań. Nikkei zyskał za to 0,8 proc. ponieważ inwestorzy są przekonani, że jen będzie nadal tracił wobec dolara wzmacniając w ten sposób proeksportową gospodarkę.


W drugiej części dnia poznamy – jak zwykle w czwartek – liczbę wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w USA, co może mieć pewien wpływ na zachowanie S&P i przez to także giełd europejskich. Możemy też z zazdrością prześledzić dane o zapasach gazu w amerykańskich magazynach. 

Emil Szweda, Open Finance

 

emil_szweda_342

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

open_finance_logopurple_709

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.