Koniec kwartału może sprzyjać bykom

Window dressing jest jednak tylko jednym z argumentów, które leżą dziś na stole. Dane makro mogą mieć znaczenie o wiele większe.

 

 

Jak na razie napływające dane służą jednak obozowi niedźwiedzi. Hang Seng stracił dziś wprawdzie 1 proc. ze względu na trwające protesty mieszkańców, ale już spadek Nikkei o 0,8 proc. można wiązać z nieoczekiwanym spadkiem produkcji przemysłowej o 1,5 proc. w sierpniu (oczekiwano 0,2 proc. wzrostu). Wzrosła za to sprzedaż detaliczna (o 1,9 proc.) i spadło bezrobocie (do 3,5 proc.), ale inwestorzy i tak są ostrożni. Indeks w Szanghaju wzrósł natomiast o 0,2 proc., mimo że odczyt PMI dla sektora produkcji na poziomie 50,2 wypadł niżej od pierwotnych szacunków.


W Europie możemy oczekiwać ostrożnego startu, po tym jak S&P zdołał uniknąć głębszej przeceny w poniedziałek. S&P stracił wprawdzie 0,25 proc., ale krótko po rozpoczęciu notowań strata była większa o 13 pkt (0,65 proc.), więc w ostatecznym rozrachunku wynik nie jest wcale zły. Zwłaszcza, że w ten sposób indeks udeptał dno z czwartku i piątku, co daje podstawy do myślenia o odbiciu.


Do tego potrzebne będzie jednak wsparcie ze strony danych makro. Dziś rano inwestorzy poznają m.in. stopę inflacji w strefie euro (10:00), która ma kluczowe znacznie dla decyzji ECB. Rynkom może pomóc wzrost sprzedaży detalicznej w Niemczech (o 2,5 proc. wobec oczekiwanych 0,4 proc.). Po południu natomiast o zakończeniu sesji rozstrzygną publikacje w USA – indeks cen domów oraz indeks nastrojów konsumentów.Emil Szweda, Open Finance

 

emil_szweda_342

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

open_finance_logopurple_709

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.