W USA coraz bardziej nerwowo

W środę odnotowano zmienne nastroje na giełdach azjatyckich, europejskich i amerykańskiej. W przypadku dwóch pierwszych parkietów zadowolenie lecz nie udzieliło się  ono NYSE, ponieważ zakończyła dzień spadkami na poziomie 1,4 - 1,5 proc.

 

Doskonałe nastroje, panujące w środę na giełdach azjatyckich i europejskich, nie udzieliły się inwestorom w Stanach Zjednoczonych. Po początkowych niewielkich zwyżkach, indeksy w Nowym Jorku zakończyły dzień spadkami sięgającymi 1,4-1,5 proc. Zaczęły przeważać obawy, że do podwyżki stóp procentowych może jednak dojść już w przyszłym tygodniu. Silne wzrosty na parkietach mogły być interpretowane jako wskazówka, że Fed w tej kwestii nie ma się czego obawiać. Dodatkowym argumentem mogła być informacja o tym, że wskaźnik nowych miejsc pracy i wolnych etatów osiągnął w lipcu wartość najwyższą od prawie piętnastu lat.

 

Tezę o obawach przed podwyżką stóp potwierdza też zachowanie rynku długu. Ceny amerykańskich obligacji skarbowych ulegały w środę silnym wahaniom, w wyniku których rentowność papierów dziesięcioletnich rosła chwilami do 2,25 proc., czyli do poziomu najwyższego od ponad miesiąca. Nerwowo było również na rynku walutowym. Kurs euro zbliżył się zdecydowanie do poziomu 1,11 dolara, ale notowania doszły ostatecznie do 1,12 dolara.

 

Mocne spadki wróciły na rynek surowców. Po informacji o obniżeniu prognozy cen przez EIA, notowania ropy poszły dół o 3,5 proc., redukując w całości wtorkową zwyżkę i schodząc ponownie poniżej 45 dolarów za baryłkę WTI i 48 dolarów w przypadku europejskiej Brent. Zduszona została też próba kontynuacji wzrostu kontraktów na miedź, a notowania złota po prawie 1,5 proc. przecenie zbliżyły się znów do 1100 dolarów za uncję.

 

Czwartek przynosi też pogorszenie nastrojów w Azji. Nikkei początkowo tracił ponad 4 proc. po informacji o niespodziewanym 3,6 proc. spadku zamówień na maszyny i urządzenia. Wyższa niż się spodziewano, wynosząca 2 proc. inflacja w Chinach może komplikować ewentualne użycie narzędzi polityki pieniężnej do stymulowania gospodarki, a jednocześnie silny, prawie 6 proc. spadek cen producentów wzmaga obawy o kondycję firm.

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

 

O Saxo Bank:

Saxo Bank to globalny bank inwestycyjny, który specjalizuje się w handlu oraz inwestycjach online na światowych rynkach finansowych. Jego operacje obejmują ponad 180 krajów. Swoje produkty oraz platformy inwestycyjne udostępnia w ponad  20 różnych wersjach językowych. Saxo Bank został utworzony w 1992 roku z myślą o zapewnieniu Klientom prywatnym i Partnerom instytucjonalnym kontroli nad działającymi w czasie rzeczywistym transakcjami inwestycyjnymi na rynku  kapitałowym Forex.Saxo Bank to wielokrotnie nagradzana instytucja finansowa, która w ciągu 20 lat działalności otrzymała 30 prestiżowych nagród, w tym sześć nagród w roku 2011 w ramach corocznego badania rynku walutowego Euromoney. Saxo Bank pięciokrotnie zdobył nagrodę FX Week dla Najlepszego Banku Inwestycyjnego FX oraz Best FX White-Label Liquidity ServiceGłówna siedziba instytucji znajduje się w Kopenhadze. Bank posiada biura na całym świecie, w tym m.in w Londynie, Paryżu, Genewie, Zurychu, Singapurze, Tokio, Madrycie, Amsterdamie, Dubaju, Pradze i Pekinie. Od 2012 roku oddział banku działa w Warszawie.

 

Źródło: Więcej informacji na stronie www: http://pl.saxobank.com/

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.