Kolejne wskazówki z amerykańskiej gospodarki

Słabe dane z Chin, ostatecznie w poniedziałek mocniej popsuły nastroje jedynie na parkietach w Szanghaju i Shenzen oraz na rynku surowcowym. Notowania ropy naftowej i miedzi po sięgających 1,5-1,9 proc. zniżkach jeszcze co prawda nie sygnalizują wyraźniej powrotu do tendencji spadkowej, ale takie zagrożenie może wkrótce okazać się realne.

 

O braku zdecydowania można mówić w przypadku indeksów chińskich, ale także większości wskaźników pozostałych giełd światowych, nie wyłączając nowojorskiej. Takie zachowanie rynków wpisuje się w atmosferę oczekiwania na posiedzenie Fed.

 

Zanim decyzja zostanie ogłoszona, inwestorzy otrzymają jeszcze kilka podpowiedzi. Dziś opublikowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej, produkcji przemysłowej, wykorzystaniu mocy produkcyjnych, zapasach niesprzedanych towarów oraz podana zostanie wartość wskaźnika NY Empire State. Biorąc pod uwagę, że rzadko się zdarza, by taka liczba wskaźników dawała jednoznaczne wskazania, wielkich zmian na rynkach nie należy się raczej spodziewać. Ale w warunkach dużego napięcia i niepewności, wszystko jest możliwe.

 

Przykładem nieoczekiwanej zmiany może być zachowanie głównej pary walutowej. Kurs euro, po trwającej niemal dwa tygodnie zwyżce, w wyniku której dotarł wczoraj do 1,137 dolara, skierował się w dół, w stronę 1,13 dolara, schodząc we wtorek rano nieznacznie poniżej tego poziomu. Ruch ten można jednak na razie interpretować bardziej w kategoriach korekty, niż zwrotu wynikającego ze zmiany oczekiwań wobec decyzji Fed.

 

Rynki będą prawdopodobnie skazane na niepewność do ostatniej chwili, na co wskazują wahania na początku wtorkowego handlu, zarówno w przypadku surowców, jak i akcji. W Chinach indeksy zniżkowały po 3-5 proc., w Paryżu i Frankfurcie szły lekko w górę. Drożała ropa naftowa, traciły kontrakty na miedź.

 

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

 

O Saxo Bank: 

Saxo Bank to globalny bank inwestycyjny, który specjalizuje się w handlu oraz inwestycjach online na światowych rynkach finansowych. Jego operacje obejmują ponad 180 krajów. Swoje produkty oraz platformy inwestycyjne udostępnia w ponad  20 różnych wersjach językowych. Saxo Bank został utworzony w 1992 roku z myślą o zapewnieniu Klientom prywatnym i Partnerom instytucjonalnym kontroli nad działającymi w czasie rzeczywistym transakcjami inwestycyjnymi na rynku  kapitałowym Forex.

 

Saxo Bank to wielokrotnie nagradzana instytucja finansowa, która w ciągu 20 lat działalności otrzymała 30 prestiżowych nagród, w tym sześć nagród w roku 2011 w ramach corocznego badania rynku walutowego Euromoney. Saxo Bank pięciokrotnie zdobył nagrodę FX Week dla Najlepszego Banku Inwestycyjnego FX oraz Best FX White-Label Liquidity Service

 

Główna siedziba instytucji znajduje się w Kopenhadze. Bank posiada biura na całym świecie, w tym m.in w Londynie, Paryżu, Genewie, Zurychu, Singapurze, Tokio, Madrycie, Amsterdamie, Dubaju, Pradze i Pekinie. Od 2012 roku oddział banku działa w Warszawie.

 

Więcej informacji na stronie www: http://pl.saxobank.com/Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.