Powrót do punktu wyjścia

Po piątkowej sesji na większości rynków notowania powróciły do poziomów sprzed posiedzenia Fed. Idealnie widać to w przypadku kursu euro, który po czwartkowym wyskoku do 1,14 dolara, w piątek znalazł się znów w okolicach 1,128 dolara, niemal dokładnie na poziomie środowego zamknięcia.

 

Rentowność amerykańskich obligacji cofnęła się jeszcze bardziej, kasując silne zwyżki z minionego wtorku i środy i powracając do trendu bocznego, w którym tkwiła od końca sierpnia. Taki sam ruch wykonały indeksy na nowojorskim parkiecie, zniżkując po 1,6-1,7proc.

 

Inwestorzy tydzień rozpoczną więc od punktu wyjścia i można oczekiwać pojawienia się sygnałów wyznaczających przynajmniej krótkoterminowe tendencje. Brak znaczących publikacji makroekonomicznych sprzyja koncentracji na samej decyzji Fed. Na tę kwestię nieco światła może rzucić wieczorne wystąpienie Dennisa Lockharta, którego wcześniejsza jastrzębia wypowiedź narobiła trochę zamieszania kilka tygodni temu. Na początku sierpnia deklarował on, że nie poprze podwyżki stóp na wrześniowym posiedzeniu jedynie w sytuacji znacznego pogorszenia się koniunktury. Jeśli dziś nie wykaże się dyplomacją, może dostarczyć argumentów niedźwiedziom. W kolejnych dniach będzie można poznać opinie innych przedstawicieli Fed, z Janet Yellen włącznie.

 

Można się domyślać, że za piątkowym 3 proc. tąpnięciem na niemieckim parkiecie, stały obawy związane z wyborami w Grecji oraz perturbacje wokół imigracyjnej fali, ponownie testującej wspólnotowe mechanizmy. Zapowiedzi szybkiego utworzenia rządu i kontynuacji reform przez przedstawicieli zwycięskich greckich partii dziś nie powinny już psuć nastrojów.

 

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

 

O Saxo Bank:

http://pl.saxobank.com/

 

Saxo Bank to globalny bank inwestycyjny, który specjalizuje się w handlu oraz inwestycjach online na światowych rynkach finansowych. Jego operacje obejmują ponad 180 krajów. Swoje produkty oraz platformy inwestycyjne udostępnia w ponad  20 różnych wersjach językowych. Saxo Bank został utworzony w 1992 roku z myślą o zapewnieniu Klientom prywatnym i Partnerom instytucjonalnym kontroli nad działającymi w czasie rzeczywistym transakcjami inwestycyjnymi na rynku  kapitałowym Forex.

 

Saxo Bank to wielokrotnie nagradzana instytucja finansowa, która w ciągu 20 lat działalności otrzymała 30 prestiżowych nagród, w tym sześć nagród w roku 2011 w ramach corocznego badania rynku walutowego Euromoney. Saxo Bank pięciokrotnie zdobył nagrodę FX Week dla Najlepszego Banku Inwestycyjnego FX oraz Best FX White-Label Liquidity Service

 

Główna siedziba instytucji znajduje się w Kopenhadze. Bank posiada biura na całym świecie, w tym m.in w Londynie, Paryżu, Genewie, Zurychu, Singapurze, Tokio, Madrycie, Amsterdamie, Dubaju, Pradze i Pekinie. Od 2012 roku oddział banku działa w Warszawie.

 

Więcej informacji na stronie www: http://pl.saxobank.com/

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.