Amerykańskie niezdecydowanie może zaszkodzić Europie

Piątkowe euforyczne zachowanie inwestorów na głównych giełdach europejskich trudno na razie traktować inaczej, jak tylko odreagowanie po wcześniejszej silnej fali spadkowej. W przypadku DAX-a w grę wchodziła dodatkowo obrona ważnego wsparcia.

 

Afera związana z Volkswagenem nie kończy się wraz ze zmianą szefa koncernu, a także przenosi się na innych producentów aut. Kryzys imigracyjny przybiera na sile i rodzi problemy nawet w samych Niemczech. W kontekście zagrożenia deflacją i wsparcia gospodarki, deklaracje EBC były dość rozczarowujące. Powodów do trwałej poprawy na rynkach więc nie widać.

 

Tym bardziej, że nie widać też wsparcia dla byków ze strony amerykańskiej giełdy, której indeksy po niezłym początku piątkowej sesji, w końcówce wyraźnie spasowały, mimo zaskakująco dobrych wyników gospodarki w drugim kwartale. Przy takim tempie wzrostu PKB, niewielka podwyżka stóp nie powinna nikogo zmartwić, nawet jeśli trzeci kwartał okazałby się nieco słabszy pod tym względem.

 

Jeśli nie liczyć europejskich giełd i rozchwianych notowań obligacji, na pozostałych rynkach w piątek nie działo się zbyt wiele. Kurs euro nadal konsolidował się w okolicach 1,12 dolara, zdecydowanie spokojniej niż w poprzednich dniach toczył się handel na ropie naftowej, ceny złota korygowały czwartkowy wyskok. Tylko tracące 1 proc. i spadające poniżej 230 centów za funt kontrakty na miedź przypominały o kłopotach chińskiej i globalnej gospodarki.

 

Dziś inwestorzy będą mieli okazję zinterpretować wysłuchać opinii aż czterech przedstawicieli Fed. zinterpretować wyniki wyborów w Katalonii, gdzie wygrały partie niepodległościowe, zapowiadające secesję regionu. Początek handlu nie zapowiada wielkich emocji, choć nastroje nie są najlepsze. Na giełdach azjatyckich i europejskich poranek przynosi spadki indeksów. Nadal umacnia się dolar i lekko zniżkują główne surowce.

 

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

 

O Saxo Bank:

http://pl.saxobank.com/

 

Saxo Bank to globalny bank inwestycyjny, który specjalizuje się w handlu oraz inwestycjach online na światowych rynkach finansowych. Jego operacje obejmują ponad 180 krajów. Swoje produkty oraz platformy inwestycyjne udostępnia w ponad  20 różnych wersjach językowych. Saxo Bank został utworzony w 1992 roku z myślą o zapewnieniu Klientom prywatnym i Partnerom instytucjonalnym kontroli nad działającymi w czasie rzeczywistym transakcjami inwestycyjnymi na rynku  kapitałowym Forex.

 

Saxo Bank to wielokrotnie nagradzana instytucja finansowa, która w ciągu 20 lat działalności otrzymała 30 prestiżowych nagród, w tym sześć nagród w roku 2011 w ramach corocznego badania rynku walutowego Euromoney. Saxo Bank pięciokrotnie zdobył nagrodę FX Week dla Najlepszego Banku Inwestycyjnego FX oraz Best FX White-Label Liquidity Service

 

Główna siedziba instytucji znajduje się w Kopenhadze. Bank posiada biura na całym świecie, w tym m.in w Londynie, Paryżu, Genewie, Zurychu, Singapurze, Tokio, Madrycie, Amsterdamie, Dubaju, Pradze i Pekinie. Od 2012 roku oddział banku działa w Warszawie.

 

Więcej informacji na stronie www: http://pl.saxobank.com/

 

 Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.