Inwestorzy przyzwyczaili się do awantur w Sejmie?

Blokowanie sali plenarnej przez opozycję, protesty przed Sejmem i wzajemne oskarżanie się polityków nie robią wrażenia na inwestorach. Giełda praktycznie nie zareagowała na kryzys, z którym mamy do czynienia.

 

- Jeżeli spojrzymy na poniedziałkowe zachowanie to, co prawda giełda lekko traci, ale można powiedzieć, że jest to spójne z tym, co obserwujemy za granicami naszego kraju. Złoty otworzył się nieco słabiej, niż był notowany w czasie zamknięcia w piątek, ale można powiedzieć, że odrobił straty. Także reakcja jest kosmetyczna, jeżeli w ogóle jest. Jeżeli chodzi o polskie aktywa tutaj dużo już jest w cenach - mówi newsrm.tv Łukasz Bugaj, Dom Maklerski BOŚ.


Jak ocenia analityk inwestorzy muszą liczyć się z tym, że w krajach rozwijających się ta "temperatura polityczna" jest nieco wyższa. Przykład? Kryzys konstytucyjny w Korei Południowej. - U nas można powiedzieć, że to zamieszanie jest bardziej medialne niż faktyczne. Mamy rząd, który funkcjonuje i ma, jak się wydaje, stabilną większość w parlamencie. Trzeba tutaj pamiętać, że jest ten jeden niuans. Niechlubne wejście na pierwszą stronę Financial Times i Bloomberg. Obecnie nie wywołuje to większych konsekwencji - dodaje Łukasz Bugaj.


Co ciekawe w poniedziałek PKN Orlen osiągnął nowe historyczne maksima.

 

Wypowiedź: Łukasz Bugaj, Dom Maklerski BOŚ.

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.