Prawnik pomoże, ubezpieczyciel zapłaci

Wiele osób przed pójściem do sądu i dochodzeniem własnych praw nadal powstrzymuje konieczność wyłożenia znacznych sum i to już w momencie zakładania sprawy.

 

Koszty sądowe w Polsce są najwyższe w Europie (wynika z unijnego raportu dotyczącego europejskich kosztów cywilnych postępowań sądowych w krajach unijnych „The Transparency of Costs of Civil Judicial Proceedings in the European Union” z 2011”). Niska świadomość prawna, brak wiedzy o możliwościach dochodzenia własnych praw, zawiłość przepisów oraz obawa przed tym, że w sądach zwykły obywatel przegra z instytucjami i przedsiębiorcami skutecznie odstrasza Polaków od korzystania z usług prawnych.


Według ww. Raportu Polska jest krajem, w którym konieczne jest wykonanie aż 41 kroków procesowych, aby uzyskać wyrok i go wykonać. W innych badanych państwach liczba ta nie sięga nawet trzydziestu.


Zawiłość procesów prawnych oraz niska znajomość prawa wśród Polaków powodują, że niewielka cześć społeczeństwa potrafi i wie jak dochodzić swoich praw zarówno w sprawach mniejszej wagi takich jak reklamacja, problemy w warsztacie samochodowym (źle wykonana naprawa, zamiana część) czy kolizje drogowe, jak i w sprawach dotyczących skomplikowanych problemów dotyczących sporu z pracodawcą (sporu o zarobki, godziny nadliczbowe czy zwolnienie z pracy) potrzebna jest wiedza ekspercka z dziedziny prawa. Pomoc prawnika jest zwykle kosztowna, dlatego też większość osób rezygnuje z obrony swoich praw i dochodzenia sprawiedliwości.


W celu zabezpieczenia interesów prawnych każdego człowieka oferujemy ubezpieczenie Ochrony Prawnej. Dzięki niemu każdy może się łatwo zabezpieczyć i w razie zajścia problemów skorzystać z ubezpieczenia Ochrony Prawnej. Choć w Polsce ciągle nie jest ono tak powszechne jak choćby na rynku niemieckim (tam posiada je większa część społeczeństwa), jest niezwykle korzystnym narzędziem zapewniającym stały dostęp do profesjonalnych usług prawnych oraz wymiaru sprawiedliwości.


- Ubezpieczenie Ochrony Prawnej oferowane przez Concordia Ubezpieczenia obejmuje najważniejsze sfery życia każdego Klienta. Dostępne są następujące warianty: Auto, Rodzina, Biznes i Agro – mówi Marcin Pabiś, Menadżer Produktów dla Podmiotów Gospodarczych, Biuro Ubezpieczeń Mienia, Concordia Ubezpieczenia.


Wariant Auto dotyczy zdarzeń związanych z komunikacją i jest przeznaczony dla każdego, kto jest kierowcą lub posiada samochód lub inny pojazd mechaniczny. Istotnym jest, że ubezpieczenie dotyczy także przypadków, gdy posiadacza polisy jest kierowcą lub pasażerem innego, obcego pojazdu, np. auta służbowego. W jakich sytuacjach możemy skorzystać z dobrodziejstw OP? OP Auto zapewnia pomoc prawnika np. w sytuacji, gdy naprawa samochodu została przeprowadzona wadliwie, ubezpieczony otrzymał wezwanie do zapłaty rzekomo nieopłaconego podatku, przekroczył dozwoloną prędkość, spowodował wypadek czy na ubezpieczonym aucie zamontowano blokadę kół.


Myśląc o zabezpieczeniu siebie i najbliższych można skorzystać z Wariantu Rodzina. Daje on wsparcie prawne w zakresie związanym ze sferą życia prywatnego nie tylko dla osoby ubezpieczonej, ale również dla jej współmałżonka/partnera oraz niepełnoletnich dzieci i dzieci do 26 lat jeśli kontynuują naukę i nie są po ślubie. Ochrona obejmuje różne dziedziny naszego życia codziennego, pomaga rozwiązać problemy, które towarzyszą nam na co dzień. Prawnik pomoże wtedy, gdy znajomy w terminie nie spłaca udzielonej pożyczki, dostaliśmy wysoki mandat za zakłócanie porządku, nie wiemy czy przyjąć czy odrzucić spadek po ojcu.


Ochrona może być rozszerzona o Wariant Nieruchomości, dzięki któremu przysługuje nam pomoc prawnika w sporach wynikające z praw rzeczowych (np. własność, użytkowanie, hipoteka), stosunku najmu albo dzierżawy wskazanej w polisie nieruchomości.


Prowadząc swoją firmę powinniśmy pomyśleć o Wariancie Biznes dającym nam pomoc w zakresie związanym z ochroną prowadzonej działalności gospodarczej. Wariant może być oferowany wszystkim osobom prowadzącym firmę lub wykonującym wolny zawód, jak lekarze, czy architekci. Wariant proponowany przez Concordię obejmuje Ubezpieczonego, członków zarządu i prokurentów w zakresie wykonywania swoich funkcji oraz pracowników. Posiadanie ubezpieczenia Ochrony Prawnej uchroni i wesprze pomocą prawną m.in. w sytuacjach, założenia działalności gospodarczej, wydania: bezprawnej decyzji administracyjnej, która naraża firmę na straty, zarzucenia osobie wykonującej wolny zawód błędu w sztuce, dyskryminacji pracownika, reklamacji zakupionego sprzętu komputerowego, który ma wady ,czy też gdy a meble są większe niż w projekcie i wykonawca nie chce dokonać wymiany.


Ochrona Prawna w Wariancie Agro jest korzystną i najbogatszą formą ubezpieczenia OP w zakresie związanym z ochroną prowadzonej działalności rolniczej. Mogą nią być objęci zarówno rolnicy indywidualni, jak i przedsiębiorstwa rolne. Istnieje możliwość rozszerzenia jej o spory wynikające z praw rzeczowych, stosunku najmu albo dzierżawy nieruchomości wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.


- Ochrona Prawna poza wsparciem prawnym i pokryciem kosztów procesowych, zapewnia równość stron w przypadku sporu z ekonomicznie silniejszymi przeciwnikami np.z bogatymi firmami, organami państwa, czy innymi instytucjami (np. ZUS). „Słabsza” strona nie musi obawiać się ponoszonych w trakcie sporu kosztów i nie musi rezygnować z dochodzenia swoich praw przed sądem. Jest to ubezpieczenie dające poczucie bezpieczeństwa i stabilności każdej osobie, bez względu na wykonywany zawód lub sytuację majątkową – mówi Marcin Pabiś.


 

Źródło: Concordia Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

 

Informacja o Concordia Ubezpieczenia

Concordia Ubezpieczenia na rynku polskim obecna jest od 1997 roku. W tym czasie firma zdobyła zaufanie wielu Klientów i Partnerów, rozwinęła sieć sprzedaży, nawiązała współpracę z ponad 450 Bankami. Obecnie posiada 12 Oddziałów, blisko 40 Przedstawicielstw i Agencji Generalnych. Współpracuje z ponad 2000 Pośredników w całej Polsce.Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i konsekwentnej realizacji strategii Concordia Ubezpieczenia uzyskała cenioną pozycję w sferze ubezpieczeń dla rolnictwa, bankowości spółdzielczej, ochrony prawnej, biznesu, a także osób prywatnych.Concordia Ubezpieczenia tworzą Concordia Polska TUW specjalizujące się w ubezpieczeniach majątkowych oraz WTUŻiR Concordia Capital S.A., które w swojej ofercie posiada ubezpieczenia na życie.Firmę wyróżnia solidna likwidacja szkód i produkty ubezpieczeniowe dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów. Coraz częściej Concordia Ubezpieczenia sięga po nowe rozwiązania technologiczne, takie jak System Obsługi Sprzedaży Rubinet, który pozwala Pośrednikom na szybką i sprawną obsługę Klientów. Concordia konkuruje jakością tworząc przyjazne i unikalne na rynku oferty zarówno dla Klientów indywidualnych, Przedsiębiorców, Rolników i Firm.Potwierdzeniem zaufania Klientów oraz wysokiej jakości świadczonych usług są przyznane liczne nagrody i certyfikaty. W trakcie ostatnich dwóch lat były to m. in.: „Przyjazna firma ubezpieczeniowa” tytuł nadany dwukrotnie w latach 2011 r. i 2012 r. przez miesięcznik „Gazeta Bankowa”. Dzięki zaprojektowaniu i wdrożeniu innowacyjnego Systemu Obsługi Sprzedaży Rubinet Concordia stała się „Ubezpieczeniowym Liderem Informatyki Instytucji Finansowych 2011”, a w 2013 r. otrzymała w tym konkursie wyróżnienie za system zarządzania procesami biznesowymi BlackBox.O wysokiej jakości oferowanych produktów świadczy srebrne godło i tytuł „Najwyższa Jakość Quality International 2011 w kategorii QI Product”, przyznany za ubezpieczenie indywidualne "Życie Plus". W 2011 r. Firma znalazła się w prestiżowym gronie Pereł Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Duże, rankingu redakcji miesięcznika „Polish Market” i Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

 

Tagi: Polska,Prawo
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
43%
57%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.