Unijne dofinansowanie na walkę z zagrożeniem powodziowym

Jakie rodzaje inwestycji mogą liczyć na unijne dofinansowanie w ramach tzw. ograniczania zagrożeń naturalnych?

 

Walka z zagrożeniem powodziowym możliwa jest teraz także przy współudziale funduszy europejskich – za sprawą konkursu ogłoszonego na udzielenie dofinansowania projektom wpisującym się w cele szczegółowe oraz kryteria przyjęte dla Działania 11.1. Ograniczanie zagrożeń naturalnych, w ramach OP 11 Środowisko – informuje Bartosz Antos z portalu www.grunttozysk.pl. Wspomniana tu część Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 miała wyłonić najlepsze projekty, które otrzymają dofinansowanie sięgające 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Nabór wniosków zakończył się 28 lutego 2017 r., a wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czerwcu tego samego roku.


Wśród projektów, które mogły liczyć na pozyskanie unijnych funduszy wymienia się: budowę lub przebudowę urządzeń małej retencji (w tym zbiorników retencyjnych) oraz tworzenie innych form zwiększania retencyjności (typ projektu 1); budowę, rozbudowę i przebudowę systemów odbioru, odprowadzania i oczyszczania wód opadowych i roztopowych (typ projektu 2); budowę, rozbudowę i przebudowę indywidualnych systemów zatrzymywania i zagospodarowania wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstawania w ramach mini programów przygotowywanych przez gminy lub stowarzyszenia założone przez mieszkańców (typ projektu 3); tworzenie i rozbudowę systemów monitoringu środowiska, w tym m.in. systemów informowania, ostrzegania i reagowania na zagrożenia w szczególności powodziowe (typ projektu 4); zakup i modernizację specjalistycznego wyposażenia jednostek ratownictwa (typ projektu 5); zakup i instalację systemów powiadamiania i alarmowania ludności oraz zintegrowanej łączności (typ projektu 6).


Zgodnie z regulaminem konkursu do złożenia wniosków o dofinansowanie dla typów projektów od 1 do 4 uprawnieni zostali: jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne, związki i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego oraz spółki z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, podmioty wykonujące zadania jst/związku komunalnego, podmioty działające w oparciu o umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym, jednostki administracji rządowej, organizacje pozarządowe, PGL Lasy Państwowe i jego jednostki organizacyjne, spółki wodne. Natomiast dla projektów typu 5 oraz 6 uprawnieni do ubiegania się o pozyskanie unijnych funduszy zostali: jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne, związki i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego oraz spółki z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, podmioty wykonujące zadania jst/związku komunalnego, podmioty działające w oparciu o umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym, jednostki administracji rządowej, straż pożarna, policja.

 

 

Saveinvest Sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.