Top 3 luksusowych nadmorskich nieruchomości

Co decyduje o „luksusowym” charakterze nieruchomości nadmorskich? Jak rozumieć ten termin? Gdzie szukać luksusowych nadmorskich nieruchomości – zarówno z myślą o wypoczynku jak i podjęciu inwestycji? 

 

Dla każdego z nas pojęcie luksusu, szczególnie w odniesieniu do nieruchomości, wiązać się będzie z zupełnie różnymi ich aspektami. Dlatego właśnie poniższe zestawienie powstało z myślą o zróżnicowanych preferencjach oraz oczekiwaniach, jakie mamy w stosunku zarówno do nieruchomości nadmorskich, które umożliwić mają nam błogi wypoczynek, jak i tych o których myślimy w perspektywie inwestycyjnej. Przy określaniu każdej z poniższy kategorii w kontekście ich luksusowych walorów pod uwagę wzięte zostały takie aspekty jak ich unikatowa (często prestiżowa) lokalizacja, standard wykończenia, bliskość morza oraz terenów zielonych czy innych, dodatkowych atrakcji.

  

1. Luksusowe działki

  

Wybór luksusowych działek to najbardziej prestiżowa wśród wszystkich ujętych w tym zestawieniu kategorii – dlatego, że wiąże się on ze spędzaniem „urlopu u siebie”, na własnych warunkach. O zagospodarowaniu działki nad morzem decydujemy sami – a więc to my, już na etapie planowania dbamy o to, by zatroszczyć się o każdą z naszych potrzeb i oczekiwań. To my decyduje również, kiedy sami korzystamy z obiektu, a kiedy oddajemy go do dyspozycji gości i notujemy dodatkowe profity. Jest to zatem wybór, który zarówno zapewni wspomniany powyżej błogi wypoczynek, jak i otwiera intratne perspektywy inwestycyjne.  Swoboda i wolność w podejmowaniu decyzji to największy luksus, jakiego możemy oczekiwać. W tym kontekście szczególnie warte uwagi są działki, które wchodzą w kompleks Mielno Molo Sea & Lake - pięknie, funkcjonalnie i pomysłowo zaprojektowanego osiedla, wymarzonego do mieszkania, prowadzenia biznesu czy relaksu w gronie najbliższych. Działki o przeznaczeniu budowlanym, zlokalizowane są w prestiżowej i spokojnej dzielnicy Mielna, przy jeziorze, 4 min spacerem od morza (380 m), pośród urzekającego, sosnowego lasu – co czyni z nich jedną z najbardziej unikatowych lokalizacji na polskim wybrzeżu. Zaprojektowane zamknięte osiedle posiadać będzie m.in. molo/pomost do zacumowania łódek, asfaltową ścieżkę wzdłuż jeziora, jedną bramę wjazdową, portiernię z ochroną i wspólny plac zabaw dla dzieci.

  

2. Luksusowe hotele

 

Przy wyborze hotelu kierujemy się najczęściej standardem oferowanych pokoi – bierzemy pod uwagę ich wyposażenie, metraż, walory estetyczne. Innymi słowy rozważamy wszystko, co może przesądzić o komforcie naszego wypoczynku. W kontekście wypoczynku w luksusowych warunkach szczególnie wart uwagi będzie, otwarty w lipcu tego roku, Radisson Blu Resort czyli zlokalizowany w Świnoujściu 13-piętrowy imponujący hotel. To nie tylko przestronne, pięknie urządzone i funkcjonalne apartamenty z widokiem na morze, oferujące wygodę i niezakłócony wypoczynek. To także możliwość skorzystania z wielu atrakcji na terenie obiektu – takich jak SPA&Wellness, Aquapark, klub fitness, ścianki wspinaczkowe, klub nocny, tory kręglarskie, czy kawiarnia z widokiem na Bałtyk.

 

3. Luksusowe apartamenty

 

Wypoczynek w komfortowych warunkach z pewnością zapewni także kompleks luksusowych apartamentów Dune Resort. To kolejna już z inwestycji prowadzonych przez grupę spółek deweloperskich - Firmus Group - operujących na Pomorzu Środkowym, w Mielnie i okolicach. Przeszklone apartamenty z widokiem na Bałtyk oraz bezpośrednim dostępem do plaży i promenady w Mielnie, urządzone w wysokim standardzie, dostarczą niezapomnianych wrażeń z pobytu nad polskim morzem. Warto nadmienić, że projekt Dune City, czyli koncepcja zagospodarowania gruntów położonych na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim, zdobył główną nagrodę w prestiżowym konkursie MIPIM Architectural Review Future Project Awards. Co więcej, realizacja tego projektu będzie mieć namacalne przełożenie na wzrost wartości sąsiadujących z nim działek, położonych w niezwykłym i unikatowym miejscu na mierzei, pomiędzy morzem a jeziorem.

 

Co decyduje o luksusowym charakterze nieruchomości? Przede wszystkim ich  unikatowa, a przez to prestiżowa lokalizacja, standard wykończenia obiektów, bliskość morza oraz terenów zielonych czy innych, dodatkowych atrakcji turystycznych. Nie powinno dziwić więc, że to właśnie luksusowe nadmorskie nieruchomości – hotele, apartamenty oraz działki – od wielu lat nieprzerwanie cieszą się zainteresowaniem zarówno turystów, jak i inwestorów. W szczególności luksusowe działki, o których prestiżu nierzadko decyduje już samo ich usytuowanie, to synonim swobody i wolności w podejmowaniu decyzji zarówno o spędzaniu urlopu, jak i dalszych możliwościach inwestycyjnych. 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.