Mielno - idealny kurort na wypoczynek i inwestycje

Mielno to miejsce, które nieustannie przyciąga inwestorów zarówno swoimi obiecującymi perspektywami rozwoju, jak i walorami krajobrazowymi, zdrowotnymi czy licznymi atrakcjami – przekonuje Bartosz Antos z portalu www.mielnomolo.pl. Poznaj jego uroki!

 

Różnorodne atrakcje

 

 

Mielno to miejsce tętniące życiem, wspaniały nadmorski kurort, który corocznie odwiedzany jest przez ponad 9 mln turystów odpoczywających nad polskim wybrzeżem. Co przesądza o popularności Mielna?

 

Mielno znane jest najbardziej ze swojej urzekającej, strzeżonej plaży, wokół której znajdziemy mnóstwo punktów gastronomiczno-handlowych, takich jak kawiarnie, restauracje czy smażalnie świeżo złowionych ryb. Znakiem rozpoznawczym Mielna jest imponująca, biegnąca wzdłuż plaży, promenada spacerowa. Malowniczych widoków dostarczy także niewątpliwie Jezioro Jamno, które zadowoli pasjonatów bardziej aktywnych form spędzania wolnego czasu nad wodą – znajduje się tam m.in. wypożyczalnia sprzętu wodnego. Dla tych bardziej aktywnych odwiedzających proponowany jest również szereg ścieżek rowerowych, wiodących przez Mielno, które wyznaczone są m.in. szklakiem turystycznym przez piękny las iglasto-liściasty.

 

Po zdrowie nad polskie morze!

 

Piękna plaża czy malownicze ścieżki zachęcają odwiedzających do długich spacerów, które oprócz poprawy kondycji przyczynią się także do polepszenia stanu zdrowia. Mając na uwadze raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), który wykazał, z jak dużym zanieczyszczeniem powietrza mamy do czynienia w większych polskich miastach, nadmorska bryza przynosząca przesycone jodem powietrze to prawdziwy ratunek dla naszych dróg oddechowym przed szkodliwym działaniami, doświadczanego na co dzień, smogu.

 

Mielno – miejsce, które cały czas się rozwija

 

Z niesłabnącej popularności Mielna doskonale zdają sobie sprawę inwestorzy, którzy chętnie decydują się na przeprowadzanie swoich przedsięwzięć właśnie tu. Oprócz opisanych powyżej walorów, które przekładają się na zadowalający ruch turystyczny, potrafią dostrzec oni także dalsze możliwości i obiecujące perspektywy rozwoju regionu - wyjaśnia Bartosz Antos z portalu www.mielnomolo.pl. Warto w tym miejscu przypomnieć, że od stycznia 2017 r. Mielno uzyskało status miasta, co umożliwiło m.in. staranie się o dodatkowe pieniądze i korzystanie z unijnych  programów przez lokalnych przedsiębiorców. Planowane, liczne inwestycje swoim zakresem dorównują tym przeprowadzanym m.in. w Świnoujściu czy Międzyzdrojach. Dzięki takim przedsięwzięciom zarówno Mielno, jak i sąsiadujące z nim miejscowości, staną się jeszcze bardziej prestiżowe i przyciągną tłumy turystów. Co więcej, już w kwietniu 2018 roku zostanie oddana do użytku droga ekspresowa S6 do Szczecina, natomiast w 2019 do Koszalina, dzięki czemu czas podróży na polskie wybrzeże skróci się, co istotne nawet w sezonie, o kilka godzin. Można zatem spodziewać się jeszcze większego zainteresowania odwiedzających, wzmożenia już i tak pokaźnego, “turystycznego ruchu”. 

 

Prestiżowe inwestycje – luksus na wyciągnięcie ręki

 

Nie bez znaczenia jest również wspomniany powyżej fakt, jakich „rozmiarów” inwestycje podejmowane są na terenie gminy Mielno. Warto wyróżnić przede wszystkim kompleks luksusowych apartamentów Dune Resort. To kolejna już z inwestycji prowadzonych przez grupę spółek deweloperskich - Firmus Group - operujących na Pomorzu Środkowym, w Mielnie i okolicach. Spółka wybudowała do tej pory w Mielnie: apartamentowce Tarasy, kompleks Rezydencja Park, Rezydencja Park Rodzinna I i II oraz Dune Resort etap I. NA chwilę obecną prowadzone są prace nad budową drugiego etapu Dune Resort. Co więcej, o tym, że warto inwestować w Mielnie przekonał się już cały świat! Projekt Dune City, czyli koncepcja zagospodarowania gruntów położonych na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim, zdobył główną nagrodę w prestiżowym konkursie MIPIM Architectural Review Future Project Awards.

 

W niedalekim sąsiedztwie wspomnianego projektu znajduje się także kompleks unikatowych działek, zlokalizowanych na mierzei pomiędzy morzem i jeziorem. Mielno Molo Sea & Lake to pięknie, funkcjonalnie i pomysłowo zaprojektowanego osiedle, wymarzone do mieszkania, prowadzenia biznesu czy relaksu w gronie najbliższych. Działki o przeznaczeniu budowlanym, zlokalizowane są w prestiżowej i spokojnej dzielnicy Mielna, na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a morzem Bałtyckim, pośród urzekającego, sosnowego lasu – co czyni z nich jedną z najbardziej unikatowych lokalizacji na polskim wybrzeżu - mówi Bartosz Antos z portalu www.mielnomolo.pl. Zaprojektowane, luksusowe zamknięte osiedle posiadać będzie m.in. molo/pomost do zacumowania łódek, asfaltową ścieżkę wzdłuż jeziora, jedną bramę wjazdową, portiernię z ochroną i wspólny plac zabaw dla dzieci. Zagwarantuje ono tym samym poczucie komfortu, niezależności i kameralności. To my decydujemy, kiedy nasz obiekt zapewni nam upragniony wypoczynek, a kiedy oddamy go do dyspozycji naszym gościom i notować będziemy dodatkowe profity.

 

Mielno to wspaniały kurort, w którym odetchniemy pełną piersią w otoczeniu przepięknej natury i odprężającego szumu morskich fal. To także miejsce, które ze względu na podejmowane tam przedsięwzięcia i działania gminne, gwarantuje bezpieczny, pewny i zyskowny sposób lokowania kapitału.

 

Bartosz Antos

Wiceprezes Saveinvest

www.saveinvest.plwww.mielnomolo.pl

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
55%
45%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.