Dlaczego wciąż przybywa inwestycji na polskim wybrzeżu?

Mielno i jego okolice świetnie pokazują, w jakim tempie wciąż przybywa inwestycji na polskim wybrzeżu. Czego oczekują inwestorzy? Co oferuje im polskie morze? Jakie najciekawsze przedsięwzięcia są obecnie realizowane?

 

Mielno to miejsce tętniące życiem, wspaniały nadmorski kurort, który corocznie odwiedzany jest przez ponad 9 mln turystów odpoczywających nad polskim wybrzeżem. Co oferuje ono odwiedzającym? Przede wszystkim urzekającą, szeroką piaszczystą plażę – co istotne kąpielisko w Mielnie otrzymało międzynarodowe wyróżnienie „Błękitna Flaga” na rok 2017. Znakiem rozpoznawczym Mielna jest imponująca, biegnąca wzdłuż tej plaży, promenada spacerowa. Ponadto zarówno w Mielnie jak i jego okolicach znajdziemy mnóstwo atrakcji takich jak: latarnia morska w Gąskach, przystań rybacka w Unieściu, przystań rybacka w Chłopach, park liniowy oraz grodzisko słowiańskie w Mielnie, czy wodne atrakcje, jakie oferuje jezioro Jamno - wymienia Robert Tomaszewski z portalu www.dzialkanadmorzem.pl. Mielno to także miejsce, w którym nieustannie „coś się dzieje”. To tu odbywają się m.in. Międzynarodowy Zlot Morsów, Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Plażowo–Brzegowym czy wiele różnorodnych tematycznych imprez i festynów.

 

Z niesłabnącej popularności Mielna doskonale zdają sobie sprawę inwestorzy, którzy chętnie decydują się na przeprowadzanie swoich przedsięwzięć właśnie tu. Oprócz opisanych powyżej walorów, które przekładają się na zadowalający ruch turystyczny, potrafią dostrzec oni także dalsze możliwości i obiecujące perspektywy rozwoju regionu. Mowa tu przede wszystkim o fakcie, że od stycznia 2017 r. Mielno uzyskało status miasta, co umożliwiło m.in. staranie się o dodatkowe pieniądze i korzystanie z unijnych  programów przez lokalnych przedsiębiorców. Co więcej, już w kwietniu 2018 roku zostanie oddana do użytku droga ekspresowa S6 do Szczecina, natomiast w 2019 do Koszalina, dzięki czemu czas podróży na polskie wybrzeże skróci się (co istotne nawet w sezonie) o kilka godzin. Można zatem spodziewać się jeszcze większego zainteresowania odwiedzających, wzmożenia już i tak pokaźnego, “turystycznego ruchu”.

 

Nie bez znaczenia jest również fakt, jakich „rozmiarów” inwestycje podejmowane są na terenie gminy Mielno. Warto wyróżnić przede wszystkim kompleks luksusowych apartamentów Dune Resort. To kolejna już z inwestycji prowadzonych przez grupę spółek deweloperskich - Firmus Group - operujących na Pomorzu Środkowym, w Mielnie i okolicach. Co więcej, o tym, że warto inwestować w Mielnie przekonał się już cały świat! Projekt Dune City, czyli koncepcja zagospodarowania gruntów położonych na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim, zdobył główną nagrodę w prestiżowym konkursie MIPIM Architectural Review Future Project Awards.

 

„Zasięg” podejmowanych na terenie Mielna inwestycji – ich wartość oraz znaczenie dla polskiej turystyki – ma namacalne przełożenie na wartość nieruchomości ziemskich usytuowanych w ich okolicach. W Mielnie ceny działek sięgają nawet 2000 zł/m2. Niemniej jednak wciąż można znaleźć jeszcze wartościowe nieruchomości w atrakcyjnych cenach. Tu szczególną uwagę warto zwrócić na unikatowe działki, zlokalizowane na mierzei pomiędzy morzem a jeziorem. Mowa tu o kompleksie nieruchomości Mielno Molo Sea & Lake, czyli pięknym, funkcjonalnym i pomysłowo zaprojektowanym osiedlu, wymarzonym do mieszkania, prowadzenia biznesu czy relaksu w gronie najbliższych. Działki o przeznaczeniu budowlanym, zlokalizowane są w prestiżowej i spokojnej dzielnicy Mielna, na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a morzem Bałtyckim, pośród urzekającego, sosnowego lasu, co czyni z nich jedną z najbardziej unikatowych lokalizacji na polskim wybrzeżu – informuje Robert Tomaszewski z portalu www.mielnomolo.pl. Zaprojektowane luksusowe, zamknięte osiedle posiadać będzie m.in. molo/pomost do zacumowania łódek, asfaltową ścieżkę wzdłuż jeziora, jedną bramę wjazdową, portiernię z ochroną i wspólny plac zabaw dla dzieci. Zagwarantuje ono tym samym poczucie komfortu, niezależności i kameralności.

 

Dlaczego wciąż przybywa inwestycji na polskim wybrzeżu? Ponieważ Bałtyk nieprzerwanie od wielu lat przyciąga swoimi urokami oraz licznymi atrakcjami tłumy turystów, co przekłada się na rozwój ekonomiczny regionu, w którym inwestorzy chętnie lokują swój kapitał. W samym Mielnie powstaje wiele nowych, atrakcyjnych, luksusowych przedsięwziąć, które oprócz tego, że podnoszą standard wypoczynku wczasowiczów to wpływają także na wzrost wartości okolicznych nieruchomości. Po uważnym prześledzeniu długofalowych statystyk można przekonać się, że to właśnie inwestycja w nieruchomości nadmorskie oprócz bezpieczeństwa, gwarantuje także wyższą stopę zwrotu niż w przypadku innych form lokowania kapitału.

 

Robert Tomaszewski

Prezes Saveinvest

www.saveinvest.plwww.dzialkanadmorzem.pl

Tagi: Inwestycje,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.