Tradycyjna weryfikacja kandydata odchodzi do lamusa

FILTTR - pierwsza w Polsce aplikacja do matchowania pracowników z pracodawcami wprowadza kompetencyjne testy online dla kandydatów. Innowacyjne rozwiązanie pozwoli pracodawcy przetestować umiejętności praktyczne pracownika, jeszcze przed zatrudnieniem.

 

FILTTR jest platformą skupiającą wszystkie procesy rekrutacyjne w jednym miejscu: od identyfikacji profilu poszukiwanego kandydata do spotkania
i faktycznego zatrudnienia.

testy_online_5472

Twórcy aplikacji wprowadzili właśnie innowacyjne rozwiązanie, które do tej pory nie było znane polskiej branży HR. W ramach jednego, szybkiego i łatwego procesu rekrutacji pracodawca może przetestować poziom umiejętności kandydata. Rozwiązanie to jest skierowane do każdego rekrutera, niezależnie od jego znajomości szczegółów technicznych (dla przypomnienia FILTTR to platforma dla rekrutacji programistów i specjalistów branży IT). Oznacza to, że w ramach opisywania wymagań wobec kandydata, rekruter jednym kliknięciem może wybrać opcję testów (system sam dobiera odpowiednie testy), a potem tylko wybiera poziom trudności: niski, średni lub wysoki. Na tym kończy się jego zaangażowanie – reszta dzieje się automatycznie. Zainteresowany ofertą pracy kandydat otrzymuje informację o wymaganym teście oraz dostęp do platformy, gdzie może rozwiązać test on-line. Po ich rozwiązaniu, rekruter otrzymuje wynik jaki osiągnął kandydat oraz szczegółowy raport z oceny. Finalnie rekruter ma do dyspozycji pełny profil kandydata oraz ocenę jego kwalifikacji. Cóż więcej jest potrzebne do podjęcia decyzji? Wyłącznie spotkanie.

 

Jednym z kluczowych elementów, których brakowało nam w aplikacji dla pracodawców były testy. Wydawało mi się niemożliwym, aby szukanie kandydatów i testowanie ich kompetencji było kompletnie rozdzielone, było dwiema osobnymi ścieżkami, które wymagały przeskakiwania z jednego narzędzia do drugiego, podwójnych dostępów, formalności, opłat itd. Nic dziwnego, że testy kompetencyjne w Polsce (na etapie przed spotkaniem z kandydatem) są tak mało popularne. To prawdziwy droga przez mękę, a wiadomo jak reagujemy na sytuacje, które są uciążliwe – po prostu takich czynności nie lubimy i nie robimy – komentuje Piotr Lemieszek, Head of Growth w FILTTR. Poświęciliśmy na to sporo czasu, bo bardzo zależało nam, aby rekrutację i testy połączyć w jeden intuicyjny, spójny i łatwy proces. Mam nadzieję, że się nam udało i możemy kontynuować naszą pracę na rzecz tworzenie dobrych i trwałych połączeń pomiędzy kandydatami i pracodawcami. – dodaje Lemieszek.

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.