Czy firmy są gotowe na cyfrową transformację?

Ponad 90% pracodawców na świecie spodziewa się, że ich organizacja zostanie poddana cyfrowej transformacji w ciągu najbliższych dwóch lat. W jaki sposób firmy mogą przygotować się do tego procesu? O tym rozmawiają eksperci Manpower Group na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

 

Warszawa, 24 stycznia 2018 r. – Organizacje są świadome czekających ich zmian, jednak tylko nieliczni są na nie gotowi. Co więcej, 2 na 5 liderów biznesu potwierdza, że nie są przygotowani na to, by stawić czoła wyzwaniom digitalizacji. Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, szef globalny ManpowerGroup Jonas Prising wyjaśnia jak z sukcesem przeprowadzić organizację przez proces cyfryzacji.

 

Czy firma tworzy kulturę innowacji? Czy we właściwy sposób identyfikuje przyszłych liderów? Czy dba o rozwój umiejętności, które pozwolą im zarządzać transformacją cyfrową firmy? To pytania, na które według ManpowerGroup powinna odpowiedzieć każda organizacja, która chce się przygotować do digitalizacji.


Otwartość na zmianę i na podejmowanie ryzyka, ale również gotowość do poniesienia porażki to cechy, jakie powinno posiadać takie przedsiębiorstwo.

 

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego ManpowerGroup zaprezentuje również swoje najnowsze rozwiązania, które pomogą organizacjom ocenić ich gotowość do przywództwa w erze cyfrowej. To „The Digital Room”, w którym na odwiedzających będzie czekał awatar Zara. Uczestnik spotkania z Zarą usłyszy od niej pytania związane z przywództwem i zarządzaniem. Odpowiedzi a także postawa i mowa ciała uczestnika będą rejestrowane, a następnie analizowane. Spotkanie zakończy DigiQuotient – test online, na podstawie którego każdy otrzyma swoją charakterystykę osobowości z rekomendacją obszarów do doskonalenia. Osoby, które nie mają możliwości uczestniczyć w wydarzeniu mogą wziąć udział w DigiQuotient. Test jest dostępny online, pod adresem https://digiquotient.io/, a udział w nim jest bezpłatny.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia pod adresem: https://wef.manpowergroup.com/

 

Więcej na stronie www.manpowergroup.com.  

 

 

 

 

         

Tagi: Firma,Cyfryzacja,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
46%
54%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.