Mark Frost - Sekrety Twin Peaks

Laura Palmer dotrzymała obietnicy, jaką przed 25 laty złożyła agentowi Cooperowi. Zanim jednak stacja Showtime pokaże nowe odcinki Miasteczka Twin Peaks, zachęcamy do lektury najbardziej tajemniczej książki roku, czyli Sekretów Twin Peaks. Jej autorem jest Mark Frost, który jako scenarzysta i producent serialu zna losy bohaterów lepiej niż ktokolwiek. Jak sam przyznaje, myśl o napisaniu książki poświęconej Twin Peaks towarzyszyła mu od lat, ale dopiero teraz nadeszła odpowiednia chwila, aby zrealizować ten projekt.

 

sekrety-twin-peaks-b-iext44638251_500_01Sekrety Twin Peaks to nie tylko doskonałe przygotowanie do długo wyczekiwanego trzeciego sezonu kultowego serialu, ale także uzupełnienie wątków znanych z odcinków emitowanych na początku lat 90. ubiegłego wieku. Co więcej, książka ta nie jest typową powieścią – ma formę obszernego dossier, które na zlecenie Gordona Colea, zastępcy dyrektora FBI, czytelnik przegląda wraz z agentką T.P. Zgromadzone przez anonimowego Archiwistę dokumenty obejmują znacznie dłuższy okres czasu, niż moglibyśmy przypuszczać (najstarsze pochodzą z czasów wojny secesyjnej). W aktach znajdują się nie tylko listy czy wycinki z gazet, ale także tajne protokoły i raporty. Jako że sprawa ma związek z zabójstwem Laury Palmer, prowadząca śledztwo agentka T.P. zyskuje dostęp do materiałów zgromadzonych przez Dale’a Coopera.

Ponieważ twórcy nowych odcinków Miasteczka… bardzo ostrożnie dawkują informacje na temat produkcji, książka Marka Frosta jest najrzetelniejszym źródłem informacji o kontynuacji serialu. Dzięki zawartym w niej informacjom czytelnik może spekulować, czym David Lynch i Mark Frost zaskoczą w drugim kwartale 2017 roku. Jeśli czują Państwo, że zagadka zabójstwa Laury Palmer nie została do końca wyjaśniona, a pytanie, czym właściwie są sowy (skoro nie tym, czym się wydają) nadal spędza Państwu sen z powiek, zachęcamy do szukania odpowiedzi w książce Marka Frosta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.