Hotel Molo w Sopocie – nowoczesność w zabytkowym kurorcie

W Sopocie, najbardziej prestiżowym nadmorskim kurorcie w Polsce zagościła nowoczesna architektura. W 2016r w miejscu starego i bardzo już wysłużonego dworca PKP, otwarte została nowoczesna Galeria Sopot Centrum, uznana za Top Inwestycję Komunalną 2016 r.

 

Pomiędzy pięknymi starymi kamienicami, zdobionymi drewnianymi werandami i dachami z czerwonej dachówki, wyłonił się doskonale wkomponowany w tę część miasta budynek o elewacji ze szkła i miedzi. Centrum Sopot odcina się całkowicie od dawnej architektury i zgodnie z obecnymi trendami, swoją nowoczesnością podkreśla uroki zabytkowych kamienic. Bryła budynku zyskała również uznanie mieszkańców i w konkursie „ Skrzydła Trójmiasta 2016” uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii „ Bryła Trójmiasta.


hotel_molo_600

 

Galeria zmieniła oblicze górnej partii ul. Bohaterów Monte Cassino. Nowoczesny i wielofunkcyjny kompleks stanowi naturalne spoiwo trójmiejskiej aglomeracji. Poza obiektami handlowymi i usługowymi w budynku znajduje się również część biurowa, a ofertę obiektu uzupełniają restauracje, kawiarnie oraz doskonale wyposażone centrum kultury multimedialnej - Sopoteka.

 

      

foto2016-12-09b_1098

             Fot. Grzegorz Marszałkowicz

 

Hotel Molo, będący integralną częścią Galerii Sopot Centrum, usytuowany najbliżej słynnej ul. Monte Cassino, łączy nowoczesność z tradycją sopockiego kurortu. Twórca architektury budynku, Pan Marcin Kaniewski, białą elewacją nawiązuje, do bieli sopockich kamienic, natomiast przeszkloną fasadą do nowoczesnej bryły Sopot Centrum. Hotel został nominowany do tytułu Najwyższa Jakość QI 2017.

 

Nie tylko nazwa Hotelu Molo łączy to miejsce z kurortem, w którym się znajduje. Właściciele Hotelu nawiązali współpracę z miejscowymi architektami, twórcami i wytwórcami, aby podkreślić jego lokalny charakter. Architekturę holu recepcyjnego stworzyła trójmiejska pracownia Pana Jana Sikory. Wnętrze ozdobione zostało naturalnymi drzewami, odartymi z kory przez morskie fale, nawiązując do krajobrazu sopockiej plaży. W pokojach hotelowych umieszczone zostały obrazy Pera Oscara Dahlberga, szwedzkiego rysownika, który osiadł na stałe w Sopocie, aby w nim żyć i go malować. Zauroczony współczesną architekturą hotelu, Dahlberg narysował obraz, na którym widnieje Hotel Molo.


hotelmolo_recepcja_600

 

Aby dopełnić wyglądu smakiem, w pokojowych minibarach umieszczono piwo z sopockiego minibrowaru, warzone na miejscu w dawnym, słynnym „Złotym Ulu”.

Sesję zdjęciową hotelu wykonał międzynarodowej sławy fotograf, Pan Tom Kurek, mieszkający obecnie w Londynie, ale pochodząc z Trójmiasta.


hotelmolo_hol_600

 

Nie mogło się więc stać inaczej i Hotel Molo zyskał nowoczesny, prosty, skandynawski wystrój.

„Zachęcamy do odwiedzenia Sopotu w jego nowej odsłonie i zamieszkania w Hotelu Molo lub zorganizowania w nim konferencji. Pokoje przygotowane zostały zarówno dla biznesu, jak i dla pobytów rodzinnych. Cześć z pokoi wyposażyliśmy w dostawki dla dzieci. Na podziemnym parkingu przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa 30 miejsc postojowych. Dysponujemy też dwiema salami konferencyjnymi o powierzchni 60 i 80m2. Zapraszamy do tętniącego życiem Sopotu i skorzystania z naszej oferty” – mówi Adriana Perlińska, Marketing Manager Hotelu Molo.


Hotel Molo
Ul. Podjazd 6
81-805 Sopot
www.hotelmolo.com

 

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.