Wakacje nad Adriatykiem

Jak daleko może posunąć się człowiek – w okrucieństwie i miłości?

 

posmysz_wakacje_nad_adriatykiem_500pcx_500_01Dwie kobiety, które trafiły do piekła. Pierwsza wierzy, że uda jej się przeżyć. Druga nie ma nawet nadziei.

Choć wcześniej się nie znały, zaczyna łączyć je szczególna więź. Silniejsza zdobywa jedzenie, broni przed strażniczkami, walczy o słabszą ze wszystkich sił. Bo tam, gdzie się znalazły, tylko człowiek może ocalić drugiego człowieka.

Ale czy da się uratować kogoś, kto sam wydał na siebie wyrok?

Powieść o niezwykłej relacji dwóch kobiet, oparta na wstrząsających wydarzeniach z życia Zofii Posmysz; zaskakująco nowoczesna i odważna.

Na nowo odkryte arcydzieło polskiej literatury - historia, która zostanie z Tobą na zawsze.

Zofia Posmysz – więźniarka Auschwitz, Ravensbrück i Neustadt - Glewe. Przeżyła eksperymenty medyczne i marsz śmierci. Po wojnie była dziennikarką Polskiego Radia, autorką słuchowiska W Jezioranach. Swoje obozowe doświadczenie zamieniła w literaturę najwyższej próby. Jej szokującą Pasażerkę sfilmował Andrzej Munk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.