Czy czytnik to urządzenie dla mnie?

Czytniki ebooków stają się coraz mocniej popularne. Osoby, które decydują się na zmianę książki na czytnik, robią to zwykle z wygody, przyjazności dla wzroku, podświetlenia, czy mobilności. Jak jednak stwierdzić, że czytnik jest odpowiednim urządzeniem dla nas? O tym w poniższym artykule.

 

Czytniki ebooków to urządzenia, które ułatwiają codzienną lekturę. Są poręczne, lekkie, nie zajmują wiele miejsca. Nie da się ukryć, że w porównaniu do książki są po prostu wygodniejsze. Oczywiście to nie to samo, ale postęp technologiczny sprawia, że e-papier coraz lepiej imituje ten tradycyjny.


Zwolennicy nowych technologii i gadżeciarze już dawno odkryli zalety czytników, jednak co z laikami, którzy jeszcze nie mieli okazji kupić swojego pierwszego urządzenia z e-papierem?


Czytnik przyjacielem?

Stwierdzenie, że czytnik to urządzenie dla nas nie jest możliwe bez poznania jego głównych cech, a jest ich wiele.


W papierowej bibliotece, na regałach w domu zmieścimy co najwyżej kilkaset książek. Czytnik rozwiązuje ten problem. W jego pamięci zmieścimy blisko kilka tysięcy książek, a dodatkowo możemy powiększyć ją o kartę microSD. To tysiące pozycji, które wystarczą nam na długie lata czytania.


Wygoda w noszeniu i mobilność to kolejne zalety czytników ebooków. Jednakże główną i najważniejszą ich cechą jest przyjazność dla wzroku. Wyposażone są w ekran e-papierowy, który w przeciwieństwie do LCD, nie męczy wzroku i przystosowany jest do długich godzin czytania.


Kolejną zaletą jaką można wymienić jest podświetlenie. Skierowane jest bezpośrednio na ekran, a nie w oczy użytkownika. To rozwiązanie powoduje, że światło nie razi, zaś jego intensywność kontrolowana jest przez czytelnika.


Dzisiejsze czytniki ebooków służą nie tylko do czytania, ale także do odtwarzania plików audio. Mają wbudowany syntezator mowy lub po prostu można na nich słuchać audiobooków. To sprawia, że z łatwością mogą powoli zastępować tablety, które dotychczas do tego służyły.


Odtwarzanie różnego rodzaju plików, to kolejna z niewątpliwych zalet czytników. Nie ma różnicy, czy nasz ebook zapisany jest w pdf, epub czy mobi, czytnik odtworzy go z taką samą łatwością i już po chwili będziemy mogli się cieszyć się naszą ulubioną lekturą.


Ostatnią, wartą podkreślenia cechą, jest moduł wi-fi i tym samym możliwość korzystania z internetu na czytniku. Większość z nich ma obecnie wbudowaną przeglądarkę stron www oraz zsynchronizowane są z chmurą. Wystarczy szybka konfiguracja i już można korzystać z Google.


Czy czytnik ebooków to urządzenie odpowiednie dla ciebie?

Z pewnością tak! Nawet najbardziej zagorzali fani książek odnajdą w czytniku swojego kompana na co dzień i w podróży. Dla tych, którzy wolą wieczorami klasyczny papier, czytnik może posłużyć podczas wyjazdów lub w nocy, kiedy nie ma światła z zewnątrz. Dla tych, którzy choć trochę są otwarci na zmiany i nowe technologie, czytnik ebooków stanie się przyjacielem w każdym momencie życia.

 

www.71media.pl

www.czytio.pl

www.pocketbook-reader.pl

www.cybook.pl

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Nasze programy
njqi_286
img3_286_2a_286_03
img2_286
pg_2017_286
dm17_286
dp_286_03
Giełda
WIG20
wykres WIG20 w money.pl
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2017-05-30 13:09)
WIG 60358.13 -0,82%
WIG20 2292.02 -1,36%
mWIG40 4809.31 -0,43%
sWIG80 16168.18 -0,32%
Wspierane przez Money.pl
Sonda
DOBRA MARKA - Wskaż najlepszą według Ciebie markę dermokosmetyków:
AA
BIODERMA
DERMEDIC
DERMICA
EMOLIUM
EUCERIN
IWOSTIN
OILLAN
PHYSIOGEL
VICHY
INNA
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.