Aleksandra Zaprutko-Janicka - Piękno bez konserwantów

Fotografie przedwojennych elegantek olśniewają. Żyły niemal przed stuleciem, a przecież prezentują się często lepiej niż my same! Mają pięknie wypielęgnowane dłonie i perfekcyjnie ułożone fryzury. Ich cera promienieje. Aż trudno w to uwierzyć.

 

0920685351_602Nasze prababcie nie miały do dyspozycji koszmarnie drogich smarowideł, palet do makijażu z dziesiątkami odcieni, przyborów do konturowania i hybrydowego manicure. A jednak posiadły sekret nieskazitelnej urody. Na czym on polegał?

Aleksandra Zaprutko-Janicka zaprasza czytelniczki w podróż po epoce naturalnego piękna. Po niezwykłym dwudziestoleciu, gdy damy zrzuciły gorsety, a zwyczajne żony i matki odkryły, że moda pozwala wyrazić własną niezależność. Z jej pomocą walczyły o godne miejsce w dotąd męskim świecie. Piękno bez konserwantów to opowieść o fascynujących czasach, ale też niezawodny poradnik dla dzisiejszych kobiet.

Jak przygotować w domu ekologiczny krem z najprostszych składników? Jak zapobiec wypadaniu włosów i zdrowo schudnąć? Co zrobić, by uniknąć wcierania w ciało toksycznych składników i ustrzec się przed drogimi, nieskutecznymi kosmetykami? Nasze prababki znały odpowiedzi na wszystkie te pytania. Teraz Ty też możesz zgłębić ich tajemnice.

Wydawca książki zaprasza również na portal popularnonaukowy CiekawostkiHistoryczne.pl. To obecnie najpopularniejszy magazyn poświęcony historii w Polsce. Od kilku dni dostępny jest w unowocześnionej, responsywnej wersji. W ostatnim miesiącu strona zanotowała rekordową liczbę unikalnych użytkowników – przekroczyła ona 500 000, liczba odsłon sięgnęła zaś 2 200 000. Także w zakresie social media wysuwa się on na zdecydowane prowadzenie. Sieć profili powiązanych z portalem ma ponad 1 000 000 użytkowników. Fan page prowadzone bezpośrednio przez CiekawostkiHistoryczne.pl skupiają niemal 350 000 osób.

Gdzie można upatrywać wzrostu zainteresowana serwisem a co za tym idzie tematyką historyczną, mówi naczelny CiekawostekHistorycznych.pl, Kamil Janicki: Działamy na rynku od ponad 6 lat i przez cały ten czas notowaliśmy stały wzrost liczby Czytelników. Począwszy od września zeszłego roku jest on jeszcze bardziej widoczny. W znacznym stopniu jest to zasługą prężnie działających kanałów social media – Facebook przyciąga na nasz portal aż 60% wszystkich odwiedzających . Nie bez znaczenia jest także zmiana w podejściu Czytelników. Dziś, by treści były oceniane jako wartościowe i dopracowane merytorycznie, nie muszą pojawiać się w druku.

Kim są Czytelnicy najbardziej zainteresowani historią podaną w formie popularnonaukowej? Według Google Analytics 38% osób odwiedzających portal to kobiety. Daje to największy udział żeńskiej publiczności wśród wszystkich polskich portali historycznych. Połowę czytelników serwisu stanowią osoby w wieku od 25 do 44 lat. Tyle samo osób odwiedza portal korzystając z urządzeń mobilnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.