Wielki powrót Kubusia Puchatka...

Przenieś się do Stumilowego Lasu i znów spotkaj ulubionych bohaterów z dzieciństwa: Kubusia Puchatka, Krzysia, Prosiaczka, Tygryska, Kłapouchego i resztę przyjaciół.

 

saunders_nowe_przygody_kubusia_puchatka_499Te ciepłe, zabawne historie to ponadczasowe lekcje przyjaźni, pokazujące siłę dziecięcej wyobraźni. Nieważne, czy masz 5 czy 105 lat. Nowe przygody Kubusia Puchatka to obowiązkowa lektura rozchmurzająca w każdym wieku.

Oficjalna kontynuacja klasycznych opowiadań A.A. Milnea autorstwa najlepszych współczesnych pisarzy dla dzieci, z nowymi pięknymi ilustracjami w stylu E.H. Sheparda i w znakomitym tłumaczeniu Michała Rusinka.

Najlepszy miś na świecie ma 91 lat! Urodziny obchodził 18 stycznia, podobnie jak A.A. Milne, autor książek o Kubusiu Puchatku, których na całym świecie sprzedano ponad 50 milionów egzemplarzy. Ukochany przez młodsze i starsze dzieci, zwany Misiem o Bardzo Małym Rozumku, najsłynniejszy mieszkaniec Stumilowego Lasu jest jedną z najlepiej zarabiających fikcyjnych postaci w historii (kwotą większą niż 6 miliardów dolarów może pochwalić się tylko Myszka Miki). Kubuś Puchatek ma nawet swoją gwiazdę w Hollywood Hall of Fame.

 

52_copyright_662


Pingwinek, stworzony został przez Briana Sibleya, został nowym bohaterem opowieści o Kubusiu Puchatku na 90-lecie jego urodzin. Pomysł na nową postać pojawił spontanicznie –  Sibley przypomniał sobie zdjęcie Milnea z synem, którzy bawili się maskotkami Kubusia Puchatka i pingwina na podłodze – i doszedł do wniosku, że wprowadzenie Pingwinka do Stumilowego Lasu jest dobrym pomysłem. Historia pingwina wiąże się z matką Christophera, która kupiła mu zabawkę. Nowy bohater książki pojawia się w rozdziale „Zima, w którym do lasu przybywa Pingwinek”.

Kubuś Puchatek swoje imię zawdzięcza kanadyjskiemu niedźwiedziowi Winnie, który przebywał w londyńskim zoo. Natomiast imię Pooh otrzymał po łabędziu spotkanym przez Milneów podczas pewnych rodzinnych wakacji.

 

15_copyright_913Warto wiedzieć, że Stumilowy Las to tak naprawdę las Ashdown w hrabstwie East Sussex w Wielkiej Brytanii – w nim znajduje się most znany jako „Poohsticks” – nazwa upamiętnia zabawę Kubusia i Krzysia, w której każdy z uczestników zrzucał z mostu patyk do wody i ten, którego patyk przekroczył linię mety szybciej, wygrywał.

Inspiracją dla postaci Krzysia był syn A.A. Milnea Christopher, w książce uwiecznione zostały również jego zabawki – oprócz Sowy i Królika, dołączonych do grupy zwierząt później, aby dodać różnorodności. Oryginalny, pluszowy Kubuś Puchatek został kupiony dla Christophera 21 sierpnia1921 w Harrodsie na urodziny chłopca.  Zabawki można zobaczyć w Bibliotece Publicznej w Nowym Jorku - wszystkie z wyjątkiem Roo (Maleństwa), która została zgubiona w sadzie w 1930 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.