Kto zabił Laurę Palmer? Twin Peaks powraca w wielkim stylu.

Cyniczny i bezwzględny mężczyzna niemal każdej nocy pojawia się w snach Laury Palmer. Nastolatka próbuje przekonać samą siebie, że jest on tylko wytworem jej wyobraźni, jednak coraz bardziej traci nad sobą kontrolę.

 

sekretny-dziennik-laury-palmer-b-iext49152226_500Zamieszczane w dzienniku relacje ze spotkań z przyjaciółkami i wiersze stopniowo ustępują miejsca opisom wyuzdanych fantazji i ekscesów. Nikt nie podejrzewa, że wzorowa uczennica, po lekcjach angażująca się w pomoc niepełnosprawnym, dorabia do kieszonkowego jako prostytutka, a niespożytą energię zawdzięcza kokainie. Kiedy pewnego dnia zostaje zamordowana, całe miasteczko przeżywa szok. Ale jeszcze większy wstrząs wywoła lektura jej sekretnych zapisków.

Drodzy przyjaciele Miasteczka Twin Peaks,

chociaż Markowi Frostowi i mnie pierwsze pomysły przyszły do głowy w kawiarni w Los Angeles, zaczęła się w nie wkradać wielka tajemnica lasu – przygnana mrocznym nocnym wiatrem przynosiła wszystko, z czego miało powstać Twin Peaks. Poddaliśmy się temu wiatrowi i przyjęliśmy wszystko jak głęboki, ekscytujący sen. W tym śnie narodziła się Laura Palmer, a także jej pamiętnik. Jennifer Lynch znalazła Sekretny dziennik Laury Palmer w sercu i umyśle samej Laury. (...) Weźmy sobie kawałek placka i kawę i zanurzmy się w tę sekretną opowieść o życiu – życiu dziewczyny, która mieszkała w pobliżu ciemnego lasu w miasteczku zwanym Twin Peaks.


David Lynch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.