Michał Kamiński - 15 sierpnia

To, czym żyjemy przez ostatnie lata w Polsce i w Europie, z brudną kampanią wyborczą, politycznymi skandalami, kolejnymi konfliktami między rządem a opozycją, zamachami terrorystycznymi, rosnącymi wpływami Rosji i lękiem przed tym, co jeszcze przyniesie przyszłość, zawarł Michał Kamiński w pasjonującym thrillerze politycznym.

 

15_sierpnia_okadka_533_01Na nić intrygi nawleczone są wydarzenia, które pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Śmiertelna choroba żony premiera i artykuł w tabloidzie o nieślubnym dziecku szefa opozycji, medialne przepychanki z uchodźcami w tle i afera podsłuchowa z nagraniami w restauracji U Kruka, półdarmowe wczasy w Turcji dla kilkorga precyzyjnie wytypowanych klientów biura podróży i wyznawcy islamu gotowi poświęcić swoje życie. Podstępna gra rozpoczyna się na dobre, gdy podczas wakacji w Egipcie zostaje zamordowana polska turystka.

Zmysł obserwacji autora przekłada się na wartką opowieść, w której realia mieszają się z fantazją, tworząc obraz sieci wzajemnych powiązań sterowanej przez obce służby. Zwykli ludzie są tylko pionkami na szachownicy, a ich śmierć ma posłużyć niskim, politycznym celom. Kto w tej rozgrywce jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem? I dlaczego w polityce nie ma przyjaźni? Kamiński nie ma co do tego złudzeń.

Jak przez dziurkę od klucza śledzimy brutalną walkę o władzę, kiedy ujawniają się najgorsze ludzkie instynkty, o wszystkim decydują słupki w rankingach politycznej popularności, medialne manipulacje są na porządku dziennym, a agenci obcych służb prowadzą wielopiętrowe rozgrywki.

Zbliżają się wybory.

 

kaminski_2057Michał Kamiński - w wieku dziewiętnastu lat został asystentem marszałka sejmu, a sześć lat później posłem. Pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta oraz Kancelarii Premiera, przez dwie kadencje zasiadał w Parlamencie Europejskim. Był dziennikarzem radiowym i reporterem politycznym. Obecnie poseł na Sejm RP VIII kadencji. Z żoną Anną i dwiema córkami mieszka pod Warszawą. Uznany w 1998 roku w ankiecie dziennika „Życie” najlepszym mówcą parlamentu, teraz chwycił za pióro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
47%
53%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.