Czy niedźwiedzie jedzą śledzie? Historia prawdziwa.

Niedźwiedź Kuba wraz z bratem Beniem i nowym kolegą, lisem Staszkiem buszują po lesie w poszukiwaniu przygód i… zakazanych przekąsek. Towarzyszy im narwana wiewióra zwana Wiórą.

 

kijowska_niedzwiedzie_656_01Mama ostrzegała ich, że ludzie mogą być niebezpieczni, ale zwierzaki nie mogą się powstrzymać – nie cofną się przed włamaniem do samochodu, by spróbować pysznych batonów i zapomnianych ogryzków jabłek. Do czego doprowadzi ich spotkanie z ludźmi? Jaka kara grozi za kradzież kanapki?…

Moich synków szybko znudziły wszystkie książki, które znali. Chcieli czegoś więcej: historii z życia wziętych. Wypytywali o moją pracę – tym chętniej, że akurat przygotowywałam reportaże o zwyczajach niedźwiedzi. A ponieważ dzieciom nie można „wciskać kitu”, drążyłam coraz głębiej: spotykałam się z niedźwiedziologami, sprawdzałam każdy szczegół m.in. u pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego, obserwatorów i opiekunów, którzy na co dzień są ze zwierzętami za pan brat. Losy bohaterów książki oparłam na prawdziwych historiach – zabawnych, wzruszających, a nieraz także tragicznych. Mam nadzieję, że zaprzyjaźnicie się z niedźwiedziami tak samo jak ja!


Renata KijowskaRenata Kijowska - reporterka Faktów TVN i TVN24, laureatka Nagrody Dziennikarzy Małopolski, współpracowała m.in. z Radiem Plus, publikowała także w „Tygodniku Powszechnym”. Mama Tytusa i Bruna, opiekunka kundelka Odiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
59%
41%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.