Kto przesądził o grunwaldzkiej wiktorii? Zawisza Czarny. Wielka Wojna

Polityczne walki, szpiegowskie intrygi i sztylety splamione krwią. Fascynująca opowieść o najsłynniejszym polskim rycerzu.

 

zawisza_czarny._wielka_wojna._okadka_606Jakim człowiekiem był legendarny Zawisza  herbu Sulima? Czy rzeczywiście ucieleśniał wszelkie cnoty? Kto przesądził o grunwaldzkiej wiktorii  – waleczne rycerstwo czy dyplomaci i tajni agenci na usługach Korony?
 
Na te pytania odpowiada Szymon Jędrusiak  w porywającej trylogii o średniowiecznej Polsce, Europie oraz brutalnej polityce pełnej intryg  i zaskakujących rozgrywek dyplomatycznych. Fabularny rozmach i solidna dawka historii, której nie znajdziesz w podręcznikach.  Gotowy scenariusz na superprodukcję.

Jesienią roku Pańskiego 1408 nikt po obu stronach granicy polsko-krzyżackiej nie ma wątpliwości, że wybuch wielkiej wojny jest nieuchronny. Nowy mistrz Zakonu Ulryk von Jungingen dąży do zbrojnej konfrontacji, by rzucić na kolana Polskę i Litwę.
 
Zawisza Czarny bierze udział w rycerskim turnieju na Węgrzech, uczestniczy  w odbiciu Bydgoszczy z rąk wojsk zakonnych, werbuje najemników w Czechach i na Morawach. Robi wszystko, by powstrzymać wybuch buntu na Litwie przeciwko Witoldowi i zapobiec porozumieniu Krzyżaków z królem Węgier Zygmuntem Luksemburskim. 15 lipca 1410 roku pod Grunwaldem staje do walki pod wielką chorągwią ziemi krakowskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
47%
53%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.