Teresa Grzywocz - Opowieści pokładowe

Przygoda. Wielki świat u stóp. Codziennie w innym zakątku globu. Hollywoodzkie uśmiechy. To wszystko przychodzi nam do głowy, kiedy pada słowo „stewardesa”. Latanie to fascynująca przygoda, ale i ciężka praca.  I nie zawsze jest tak różowo.  

 

opowiesci_pokladowe_fnl_606_01„Opowieści pokładowe” to opowiedziane z biglem prawdziwe historie, które wydarzyły się na pokładach wielu samolotów. Najnowsza książka Teresy Grzywocz jest w dużej mierze poświęcona załodze lotniczej, ale nie tylko. Autorka publikacji - zawodowa stewardesa, pracowała zarówno w największych liniach lotniczych, jak i na trasach czarterowych i liniach lowcostowych. Po latach – przesiadła się na menedżerskie jety.

W „Opowieściach pokładowych” znajdujemy przedstawioną lekko i humorem galerię postaci latających wysoko, choć nie zawsze z anielskimi skrzydłami u ramion. Autorka opisuje pilotów, pasażerów, kolegów z personelu pokładowego. Przybliża także niecodzienne sytuacje, w tym obecność celebrytów na pokładzie, przewóz zwierząt, a także różnice kulturowe, które w sytuacji stresowej, nie zawsze dadzą się zamieść pod samolotowy dywanik.

Teresa Grzywocz opowiada także o rozbudowanym procesie rekrutacji i wymaganiach konkretnych linii lotniczych, poświęcając jeden rozdział swojej najnowszej książki na miniporadnik dla chcących spróbować swego szczęścia w pracy jako „cabin crew”.

Opisuje również z humorem różnice w lataniu na poszczególnych kontynentach czy też specyfikę poszczególnych linii lotniczych. Dzieli się również doświadczeniem jak się dobrze spakować, czy też zadbać o urodę na pokładzie samolotu.

„Opowieści pokładowe” ułatwiają poznanie pracy stewardesy od podszewki. Autorka pisze o marzeniach, które dadzą się zrealizować, ale też o kosztach i wyrzeczeniach, w tym przyziemności lotów na wysokościach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.