Richard H. Thaler - Zachowania niepoprawne

Autor, laureat Nagrody Nobla 2017 w dziedzinie ekonomii w błyskotliwej, przystępnej formie opisuje realizację wizji wzbogaconej teorii ekonomicznej i tworzenie podstaw ekonomii behawioralnej.

 

zachowania_niepoprawne_okadka_606_02Ekonomia behawioralna korzysta z ustaleń psychologii i innych nauk społecznych, co sprawia, że staje się dziedziną bliższą rzeczywistości - nam i naszemu światu. Fenomenem, nad którym zastanawia się autor, są „zachowania niepoprawne” konsumentów, czyli niezgodne z założeniami rynku, ekonomistów i specjalistów.

Ich przykłady można znaleźć wszędzie – od funkcjonowania budżetów domowych, przez różne modele biznesowe, które autor analizuje, przywołując między innymi Ubera,  aż po tworzenie polityki państwowej. Analizując te tzw. błędy poznawcze, Richard Thaler uświadamia nam, że ich znajomość może pomóc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji w życiu osobistym, biznesie i w polityce społecznej.

„Zachowania niepoprawne” nie są lekturą wyłącznie dla ekonomistów i studentów ekonomii. Służą one wszystkim zajmującym się lub zainteresowanym ekonomią. To pozycja porównywalna z „Pułapkami myślenia” Daniela Kahnemana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.