Janoch - Ach, jak cudowna jest Panama!

Nie trzeba tam bywać, by to wiedzieć. Wystarczy na nowo odczytać sens najbardziej znanej książki Horsta Eckerta – czyli Janoscha. Właśnie ukazało się wznowienie opowieści o Misiu i Tygrysku (w tłumaczeniu Emilii Bieleckiej), które przyniosło autorowi popularność na całym świecie.

 

ach-jak-cudowna-jest-panama-b-iext52882399_500_01A także wdzięczność wielu młodych czytelników, którzy wraz z nim uczestniczą w poszukiwaniach krainy przyjacielskiej zabawy o nazwie Panama.

Ale… gdzie leży Panama? Stary Lis, Krowa i Mysz nigdy o niej nie słyszeli, dopiero Wrona daje przyjaciołom pewną wskazówkę, gdzie jej szukać. Na pewno nie przypomina ona przytulnego domu nad rzeką, który porzucili Miś i Tygrysek. Jednak „kto ma przyjaciela, może się niczego nie bać”! Bo z przyjacielem lepiej podróżuje się na koniec świata i nawet lepiej się choruje.

A Miś i Tygrysek są przyjaciółmi najlepszymi. Niczego się nie boją i gdy trzeba, przeradzają się w prawdziwego niedźwiedzia i jeszcze prawdziwszego tygrysa. W drodze do Panamy przeżywają wiele fantastycznych przygód po to, by znaleźć to, czego ostatecznie szukali – choć wcale nie było to tak daleko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.