Internet dla studenta – porównanie najlepszych ofert

Około 240 tysięcy w Warszawie i ponad milion studentów w całej Polsce niebawem rozpocznie rok akademicki. Duża część z nich wybiera studia poza domem rodzinnym, wielu jednak nadal liczy na finansową pomoc rodziców, gdyż studiuje dziennie. Studencki budżet jest ograniczony, a wydatków jest całkiem sporo – jednym z tych niezbędnych jest Internet. Z myślą o studentach dostawcy Internetu przygotowali pakiety szyte na miarę. Serwis PanWybierak.pl przygotował zestawienie ofert największych ogólnopolskich dostawców skierowanych właśnie do żaków.


 

Ponad dwie godziny dziennie czyli średnio 760 godzin rocznie1 przeciętny Polak spędza
w Internecie. W czasach gdy nawet zapisy na zajęcia odbywają się online, również i nauka bez tego medium zaczyna być praktycznie niemożliwa. Dlatego też dla studentów tak ważny jest komfortowy i nieprzerwany dostęp do Internetu, a aby to osiągnąć kluczowy jest wybór odpowiedniego dostawcy usługi.


Niska cena – krótki termin

To, na co studenci zwracają uwagę w pierwszej kolejności to koszty jakie ich czekają. Średni miesięczny budżet studenta to około 1600 zł2, co nie daje miejsca na zbędne wydatki. Ceny największych dostawców w ofertach specjalnych często są dostosowane do tych warunków, a oferty oscylują w okolicach 50 zł miesięcznie. Decydując się na skorzystanie z oferty Vectry musimy doliczyć jednorazowy koszt aktywacji – 49 zł. W przypadku Netii, Multimediów i UPC aktywacja kosztuje złotówkę. Dodatkowym czynnikiem jest czas trwania umowy. W trakcie studiów stancje często są zmieniane, więc i ten czynnik bywa decydujący. Oferty studenckie zazwyczaj są zawiązywane na maksymalnie rok, a po tym czasie można je przedłużyć. Vectra, Multimedia oraz UPC oferują umowy do 30.06.2019 r., a Netia na okres 9 miesięcy.


Płynność przede wszystkim

W czasach wszechobecnych streamów, płynny Internet jest elementem obowiązkowym. Poza prędkością podaną na ulotce warto sprawdzić opinie na temat awaryjności dostawcy i sposobu obsługi klienta. Informacje na ten temat można znaleźć na takich stronach jak panwybierak.pl – gdzie istnieje możliwość opiniowania konkretnych dostawców. Znajdziemy tam również szerokie zestawienie ofert i, co bardzo istotne, dopasowanie ich pod konkretne adresy – nie każdy operator dostarcza swoje usługi na terenie całego miasta co dla studenta, który często dopiero je poznaje jest ważną kwestią.

 

Kuszą dodatkami

Dostawcy Internetu prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć kolejnych młodych ludzi do siebie. Vectra do oferty dodaje członkostwo w PlayStation Plus na 12 miesięcy, czym kusi środowisko graczy. Netia z kolei obiecuje studentom bony rabatowe do wykorzystania w serwisie pyszne.pl, oferującym zamówienie jedzenia online. Wśród pozostałych dostawców nadal dominują oferty, bez dodatkowych profitów. Jedynie Vectra wymaga potwierdzenia statusu studenta.

 

Dostawca

UPC

Netia

Vectra

Multimedia

Nazwa oferty

Internet Fiber Power
150 Mb/s

Internet MAX 150 Mb
na 9 miesięcy

Oferta Dla Studenta
Internet 150 Mb/s

Oferta dla Studenta Internet 120 Mb/s

Prędkość pobierania

150 Mb/s

150 Mb/s

150 Mb/s

120 Mb/s

Prędkość wysyłania

10 Mb/s

15 Mb/s

15 Mb/s

10 Mb/s

Aktywacja (jednorazowo)

1 zł

1 zł

49,90 zł

1 zł

Opłata miesięczna

49,99 zł

49,90 zł

49,90 zł

49 zł

Okres umowy

do 30.06.2019

9 miesięcy

do 30.06.2019

do 30.06.2019

 

Szczegóły: https://panwybierak.pl/

 

1Żródło: Gemius/PBI, luty 2018 

2źródło: https://zbp.pl/public/repozytorium/wydarzenia/images/wrzesien_2017/konf/ZBP_Portfel_Studenta_2017_ost.pdf

 

 

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
55%
45%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.