Scott Galloway - Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google

Amazon, Apple, Facebook i Google. Prawie każdy uważa, że wie, jak osiągnęły taką pozycję. Prawie każdy się myli.

 

wielka_czwrka_636Zamiast kupować mity, które te firmy popularyzują w mediach, Galloway zadaje fundamentalne pytania: jakim sposobem wielka czwórka infiltruje nasze życie tak dokładnie, że prawie nie sposób jej zbojkotować? Dlaczego rynek akcji wybacza jej grzechy, które zniszczyłyby inne firmy? I czy ktokolwiek jest w stanie się jej przeciwstawić w wyścigu po miano pierwszego biliondolarowego przedsiębiorstwa?

W tym samym prześmiewczym stylu Galloway dekonstruuje strategie wielkiej czwórki. Ujawnia, jak firmy te manipulują naszymi fundamentalnymi potrzebami emocjonalnymi, którymi kierujemy się od czasów, gdy nasi przodkowie zamieszkali w jaskiniach.

Bez względu na to, czy chce się być dla wielkiej czwórki konkurencją, partnerem w biznesie czy tylko żyć w zdominowanym przez nią świecie, trzeba ją zrozumieć.

Scott Galloway - jest profesorem Stern School of Business na Uniwersytecie Nowojorskim, gdzie uczy strategii marki i marketingu internetowego. Seryjny przedsiębiorca – założył dziewięć firm. W 2012 roku znalazł się na liście pięćdziesięciu najlepszych na świecie profesorów biznesu opracowanej przez portal „Poets & Quants”. Jego cotygodniowe odcinki „Winners and Losers” [wygrani i przegrani] na YouTube doczekały się dziesiątek milionów wyświetleń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.