Sztuka słyszenia bicia serca

Najważniejsza książka o bezwarunkowej miłości ostatnich dziesięcioleci. Jedna z najgłośniejszych powieści o miłości ostatnich dekad.

 

sztuka-slyszenia-bicia-serca-b-iext53823203_600Ta książka to najwspanialszy literacki hołd na cześć miłości. Światowy bestseller przetłumaczony na 35 języków! Ponad 4 miliony sprzedanych egzemplarzy!

Dwa kontynenty, dwie kultury, dwie filozofie życia, dwa systemy wartości. Prawdziwa miłość istnieje. Ta książka to najlepszy na to dowód.

Jan-Phillip Sendker – w wieku 13 lat w szkole napisał esej o tym, co chciałby robić: pisać powieści. Po skończeniu szkoły nigdy nie zdecydował się na studia. Zamiast tego zaczął realizować swoje dziecięce założenia. Pomimo oryginalnych pomysłów i obiecujących pierwszych rozdziałach, nigdy nie napisał więcej niż 20 stron.

W poszukiwaniu inspiracji zamieszkał w Paryżu. Próbował uczyć się francuskiego i paryskiego stylu życia – obu tych rzeczy bez powodzenia. W 1990 roku osiadł w Nowym Jorku, podejmując się jako freelancer pracy redakcyjnej dla kilku ważnych czasopism. Pięć lat później przeniósł się do Hong Kongu pracując jako korespondent. Następnie zebrał w sobie całą odwagę i oszczędności, rzucił pracę, by w końcu napisać swoją pierwszą książkę. „Sztukę słyszenia bicia serca” napisał w małym wiejskim domku w północnym Nowym Jorku.


O dziwo, z początku książka nie odniosła sukcesu i Sendker musiał wrócić do dziennikarstwa. Dopiero zachwyty i uznanie wśród księgarzy wpłynęły na jego rozgłos i kasowy sukces. Po trzech latach od premiery, już na zawsze rzucił pracę i zajmuje się wyłącznie pisaniem. Jego książki przetłumaczono na 35 języków, a „Sztuka słyszenia bicia serca” i jej kontynuacja „Well Tempered Heart” nie znikały z list bestsellerów w wielu krajach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.