Sprint

Zbrodnia w informatycznej korporacji pod okiem wszechobecnego monitoringu. Jaki kryje się za nią plan?

 

sprint_500_738Firma RCUS była szczytem marzeń wszystkich informatyków. Międzynarodowy potentat na rynku systemów komputerowych zatrudniał najlepszych i – jak wieść niosła – niezwykle dbał o ich zadowolenie i bezpieczeństwo. Ale czy na pewno?

W poniedziałkowy poranek do laboratorium RCUS zostają wezwani podinspektor Skalski i komisarz Walczak. Znaleziono ciało zamordowanego mężczyzny. Policjanci rozpoczynający mozolne przesłuchania są przekonani, że przy rozbudowanym systemie monitoringu i kontroli przejść zidentyfikowanie sprawcy będzie formalnością. Jednak elektroniczne ślady okazują się sfałszowane, jednoznaczne dowody – podrzucone.

Policjanci próbują odnaleźć się w nowych dla siebie realiach, w czym pomóc ma im aspirant Czerski, specjalista „od komputerów”. Z każdym dniem śledztwo komplikuje się coraz bardziej…

Fabułę naszego pierwszego kryminału osadziliśmy w realiach współczesnej, międzynarodowej korporacji informatycznej, w realiach, które bardzo dobrze znamy.Pochodzimy z różnych miast, ukończyliśmy różne uczelnie, zaczynaliśmy nasze kariery zawodowe w różnych miejscach, w końcu spotkaliśmy się w jednej firmie.Nasze doświadczenia i wiedza informatyczna – plus zamiłowanie do filmu, gier oraz słowa pisanego – stały się inspiracją do pracy nad książką. Choć sama historia jest oczywiście fikcją literacką, nowoczesne technologie sprawiają, że wszystko to mogłoby się wydarzyć naprawdę.

 

Autorzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.