Współczesny wyścig kosmiczny trwa! Czy Elon Musk spędzi emeryturę na Marsie?

Relacja z pierwszej ręki o nowym wyścigu w kosmos i o tym, jak Elon Musk i Jeff Bezos wydają miliardy dolarów z własnej kieszeni, by podbić przestrzeń kosmiczną i przekroczyć ostateczną granicę.

 

fernholz_rakietowi-miliarderzy_popr3_3dgrzb_612


Wpływowe tuzy biznesu stawiają własne fortuny na rozwój statków kosmicznych, jednak eksploracja kosmosu może okazać się ślepą uliczką, dochodową okazją albo... drogą do zbawienia ludzkości.

Dzięki reportażowi Tima Fernholza zaglądamy jak przez dziurkę od klucza i widzimy branżę w trakcie gruntownej rewolucji. NASA pragnie ocalić ambitny program eksploracji kosmosu, tradycyjne firmy astronautyczne, takie jak Boeing i Lockheed Martin, usiłują dorównać nowym rywalom, lobbyści walczą o środki publiczne, a ustawodawcy usiłują nie dopuścić do sytuacji, by nowy wyścig kosmiczny wywołał globalny konflikt.

Dzięki dostępowi do poufnych informacji oraz dotarciu do kierowników najwyższego szczebla SpaceXu, na czele z Muskiem we własnej osobie, a także do NASA oraz firm Blue Origin, Boeing, Lockheed Martin, Orbital ATK czy Virgin Galactic, Fernholz tworzy pasjonującą opowieść o rywalizacji i przetrwaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.