Kobiece premiery Wydawnictwa ALBATROS - propozycje nie tylko dla kobiet!

 

W lutym 2015 Wydawnictwo ALBATROS proponuje cztery powieści napisane przez kobiety, które z pewnością znajdą szerokie grono odbiorców.

 

 

lekcje-francuskiego-v6_1_692

ebook_119

 

4 lutego 2015

LEKCJE FRANCUSKIEGO

Hilary Reyl

 

Gdy Kate zaraz po ukończeniu Yale otrzymuje propozycję pracy w charakterze asystentki mieszkającej w Paryżu, znanej amerykańskiej fotograf Lydii Schell, nie waha się ani chwili. Młoda dziewczyna poznaje na nowo znany jej z dzieciństwa Paryż, a spośród grona znajomych wybiera przyjaciół, którzy w trakcie jej paryskiej przygody stanowić będą dla niej oparcie i niejako „tymczasową rodzinę zastępczą”. Stopniowo odkrywa jednak, że pociągająca i fascynująca rodzina Schellów nie jest tak krystaliczna i emanująca dobrem, jak jej się zdawało. Zaczyna również kwestionować własne motywy, które pchnęły ją do podjęcia pracy u boku  Lydii Schell oraz powody, dla których pragnie być przez nich kochana i akceptowana.

 

Lekcje francuskiego to zarazem list miłosny do Paryża jak i opowieść o młodej kobiecie, która pragnie określić, kim jest i odnaleźć swój kompas moralny w cieniu silnej szefowej.  Książka porównywana jest do najbardziej znanej powieści  Lauren Weisberger, Diabeł ubiera się u Prady, a postać Lydii Schell – do słynnej szefowej amerykańskiego Vogue’a, choć nie sposób nie widzieć w niej także najsłynniejszej fotografki świata, Annie Leibovitz.

 

  Pierwsza powieść nauczycielki języka francuskiego Hilary Reyl jest głęboka i magnetyzująca,

to wycinek z egzystencji wielkiego, zarazem starego i tętniącego życiem, miasta.

Booklist

 

 

ebook_119

atlas-milosci_692

 

11 lutego 2015

ATLAS MIŁOŚCI

Laurie Frankel

 

Ciepła opowieść o wystawionej na próbę kobiecej przyjaźni i różnych obliczach miłości oraz – przede wszystkim – o tym, czym jest rodzina i jak ważna jest ona w życiu każdego człowieka.

 

Janey, Katie i Jill to trzy przyjaciółki, studentki studiów podyplomowych na uniwersytecie w Seattle. Janey pochodzi z Kanady, jest pasjonatką gotowania, która ponad wszystko ceni sobie rodzinę i przyjaźń. Katie to pobożna mormonka obsesyjnie poszukująca mężczyzny swego życia, dla której wszystko jest boskim planem, natomiast Jill to studiująca literaturę holocaustu, szczera do bólu, wychowana przez matkę egoistka. Życie tej trójki komplikuje się, gdy Jill niespodziewanie zachodzi w ciążę i zostaje porzucona przez ojca dziecka. Chcąc pomóc przyjaciółce, dziewczęta postanawiają zamieszkać razem i wspólnymi siłami wychować syna Jill – Atlasa. Codzienna opieka nad dzieckiem, obowiązki i miłosne perypetie coraz mocniej odbijają się na ich przyjaźni i doprowadzają do kolejnych konfliktów.


 na_razie_zegnaj_237

Laurie Frankel jest autorką powieści Na razie żegnaj wydanej nakładem Albatrosa w lipcu 2014 r.

 

Sam tworzy aplikację komputerową, która na podstawie danych pozyskanych z e-maili, portali społecznościowych i video chatów odtwarza osobowość zmarłej osoby, dając bliskim szansę na ostateczne pożegnanie. Niebawem najdoskonalszy wynalazek Sama okazuje się jego największym przekleństwem…


Każdy, kto lubi nowoczesne, mądre, ale też trochę wzruszające historie miłosne, będzie zachwycony!

REDBOOK

 

 

 

skandal-v4_5_690

ebook_119

 

20 lutego  2015 

SKANDAL!

Annalena McAfee

 

Porywająca historia dwóch dziennikarek, które – poza łączącą ich profesją – dzieli wszystko. Tamara Sim, pisująca na zlecenie dla plotkarskiego dodatku z programem telewizyjnym, niespodziewanie otrzymuje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z Honor Tait – legendarną korespondentką wojenną, która z linii frontu komentowała przebieg najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku. Młoda dziennikarka nie ma jednak ani czasu, ani ochoty, by przeczytać wcześniejsze zbiory artykułów Honor Tait i ogranicza się do przejrzenia wycinków prasowych. Interesuje się wyłącznie pikantnymi szczegółami z życia osobistego pani Tait: jej przyjaciółmi, kochankami, historią trzech małżeństw i krążącymi plotkami. Osiągnięcia zawodowe słynnej reporterki, którymi zasłużyła na nagrodę Pulitzera,  wydają się młodej adeptce dziennikarstwa po prostu nudne.

 

Zderzenie Tamary i Honor, reprezentujących całkiem inne postawy życiowe i przede wszystkim inne rodzaje dziennikarstwa, przeradza się w skomplikowaną zabawę w kotka i myszkę – grę pełną kłamstw i wzajemnego szukania haków. Tymczasem konkurencyjne gazety wykorzystują ich zdaniem sensacyjny temat w zażartej walce o czytelników i zwiększenie nakładów. 

 

Skandal to fikcyjny, nieco karykaturalny obraz świata dziennikarskiego późnych lat dziewięćdziesiątych. Korowód barwnych postaci, jak możemy się domyślać, jest przynajmniej w części wzorowany na przedstawicielach brytyjskiej prasy.  

 

Annalena McAfee – brytyjska dziennikarka i autorka książek dla dzieci. W 1997 roku poślubiła powieściopisarza Iana McEwana, którego poznała przeprowadzając z nim wywiad dla Financial Timesa. Powieść Skandal! w znacznej mierze oparta jest na jej osobistych doświadczeniach w pracy dziennikarki.

  


kolonia-gothic-2_692

ebook_119

 

25 lutego 2015 

KOLONIA

Tana French

 

100 km na północ od Dublina, w nowym osiedlu domków jednorodzinnych, dokonano napaści na rodzinę Spainów: z pierwszych danych wynika, że doszło do poczwórnego  morderstwa.  Sceneria zbrodni jest upiorna: zbudowane tuż nad morzem, na kompletnym pustkowiu, osiedle zaczęło powstawać w hossie 2006 roku, lecz wraz z nadejściem kryzysu w roku 2008 budowę przerwano, pozostawiając w większości niezamieszkałe i niedokończone osiedle. 

 

Dochodzenie w sprawie zbrodni zostaje zlecone parze detektywów: jednemu z najlepszych ludzi Wydziału Zabójstw, Michaelowi „Rewelce” Kennedy’emu i przydzielonemu mu do przeszkolenia, nowicjuszowi w wydziale – Richiemu Curranowi. Wiadomo, że sprawa ma najwyższy priorytet i będzie jej się przyglądać cała Irlandia. 

 

Tana French - współczesna pisarka irlandzka. Urodziła się w USA, wychowywała w Irlandii, USA, we włoszech oraz na Malawi. W Dublinie mieszka od 1990; tam też ukończyła teatrologię i kierunek aktorski na Trinity College. Od 1997 jest zawodową aktorką; należy do zespołu Purple Heart Theatre Company. Ma na swoim koncie prestiżowe nagrody literackie: Edgar Allan Poe Award (w kategorii "najlepsza powieść roku"), Anthony Award, Macavity Award, Barry Award i Irish Crime Fiction Award. Jest autorką czterech bestsellerowych thrillerów: Zdążyć przed zmrokiem, Lustrzane odbicie, Bez śladu i Kolonia.

 

 Wydawnictwo ALBATROS Andrzej Kuryłowicz s.c.

albatros_logo_344

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.